Berisha- Ramës: Ja pse po rriten çmimet, guxo po ta mbajti!

Berisha- Ramës: Ja pse po rriten çmimet, guxo po ta mbajti!

19:57, 03/10/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me një shënim në faqen e tij në facebook pas deklarimeve të kreut të qeverisë Edi Rama për rritjen e çmimit të energjisë dhe për krizën me të cilën, sipas tij do të përballet Shqipëria.

Sipas ish-kryeministrit Berisha, shkaku themelor i rritjes stratosferike të çmimeve qëndron te vjedhja që bëjnë narkoqeveritarët.

Ja postimi i plotë:

Shkaku themelor i rritjes stratosferike të çmimeve qëndron:

1-Vjedhjen, vjedhjen dhe para së gjithash vjedhjen e narkoqeveritarëve.

2-Klientela dhe monopoli saj në çdo fushë.

ps: Një javë më parë deklaronte eksport energjie, sot flet për krizë energjitike dhe rritje çmimi! Guxo po ta mbajti! sb

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Bobi-Bobi03/10/2021 20:55

Rama sikur po na jep ndonjë sihariq të madh...! Zgjohuni skllevër shqiptarë...!

Niko03/10/2021 20:09

Tani do shikoni opoziten e vertete.

Shto koment

Denonco