Bllokimi i integrimit/ Shehu: Shqipërinë e ka marr peng Rama, jo Bullgaria me Maqedoninë e Veriut

Bllokimi i integrimit/ Shehu: Shqipërinë e ka marr peng Rama, jo Bullgaria me Maqedoninë e Veriut

18:24, 01/10/2021
A+ Aa A-

Deputeti i PD Tritan Shehu ka reaguar ashpër ndaj deklatave të sotme të Ramës gjatë takimit me Borrell, se Shqipëria është peng i marrëdhënieve mes Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut.

‘Shqipërinë e ka marr peng Rama, jo Bullgaria me Maqedoninë e Veriut e as BE. Rama fshihet si struci për dështimin e tij të radhës në procesin tonë të integrimit', shkruna Shehu në Facebook.

Postimi i plotë i Tritan Shehut:

Shqiperine e ka marre peng Rama dhe jo Bullgaria me MV e as BE.

Rama mbas takimit me Borell perseri kerkon te fshihet si struci per deshtimin e tij te radhes ne procesin tone te integrimit.

Integrimi europian eshte nje proces individual i cdo shteti ne baze te standarteve te plotesuara.

Edhe vete Borell e theksoi kete kur tha se presim rezultate konkrete nga cdo vend.

Fatkeqesisht Shqiperise qe prej vitit 2014 jo vetem nuk po i pakesohen kushtet qe duhet te plotesoje, por po i shtohen nga 3 ne 7 ne 9 e tashti u bene 15.

Pra fatkeqesisisht ky Kryeminister po e con vendin mbrapa ne procesin e integrimit cdo dite si pasoje e keq qeverisjes.

Por dhe me keq, Rama nuk e do integrimin europian, ai perpiqet per “integrimin lindor”, si e vetmja hapesire ku ka vend per ate.

Dhe pastaj kerkon te fshehe kete realitet kur deklaron:

Shqiperia eshte marre peng nga konflikti Bullgari-MV e pa aftesia e BE.

Genjeshter me bisht kjo!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco