Patrons’ scandal, SPAK rules there was no active electoral corruption

Patrons’ scandal, SPAK rules there was no active electoral corruption

12:51, 01/10/2021
A+ Aa A-

The Albanian Special Court against Corruption (SPAK) ruled today that the misuse from the Socialist Party of the personal data of thousands of Tirana citizens during the electoral campaign did not constitute a criminal offense.

The scandal of the so-called patrons was denounced by the opposition, which filed a lawsuit against the use of the citizens’ data prior to the April 25 election. However, the investigation did not find evidence of active corruption in the elections.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku01/10/2021 15:54

E ka thënë Pjetër Arbnori. Ju nuk jeni socialista, ju jeni specialista. U mbars mali dhe polli një mi. Për të na shpikur sofizma u krijua ky ASPAKU? Sikur të mos na mjaftonin të gjithë dallkaukët e “drejtësisë” që e shkërdhyen keqas këtë komb, na u deshën ky grup i ri me paga marramendëse për ti dhënë goditjen finale.

Shqiptari01/10/2021 15:16

SKANDALI ME I MADH SOT NE SHQIPERI ESHTE VETE SPAK!!! ORGANIZATA ME KRIMINALE-NAZISTO-FASHISTE-KOMUNISTE SOT NE SHQIPERI ESHTE VETEM SPAK!!! PATRONAZHIZMI ESHTE RINGJALLJA DHE RILINDJA E STRUKTURAVE KRIMINALE TE SPIUNAZHIT DHE SHANTAZHIT NJEREZOR, NJESOJ SI ORGANI KRIMINAL FAMEKEQ I SIGURIMIT TE SHTETIT GJATE REGJIMIT DIKTATORIAL KOMUNISTO-ENVERIST!! NUK KA AKT ME KRIMINAL, ME C'NJEREZOR DHE ME FASHIST DHE SHKELJE ME E RENDE E TE DREJTAVE TE NJERIUT, SE SA PERVETESIMI DHE PERDORIMI KRIMINAL DHE SHPERNDARJA PER QELLIME KERCENIMI, SHANTAZHI DHE PRESIONI POLITIK TE TE DHENAVE PERSONALE TE QYTETAREVE NGA FORCA POLITIKE NE PUSHTET!!! TE MBROSH, TE INJOROSH DHE TE FALESH KETE AKT TE TMERRSHEM KRIMINAL ESHTE AKOMA ME KRIMINALE SE SA VET AKTI!!! PRANDAJ VENDIMI I SPAK NUK ESHTE NJE SKANDAL POR ESHTE NJE AKT I DENUESHEM KRIMINAL DHE SHKELJE E RENDE E KUSHTETUTES SE SHQIPERISE!!! CFARE MUT REFORME NE DREJTESI NA BENE SOROSIANET E SHBA KUR VETE SPAK PO KRYEN NJE AKT KRIMINAL????!!!!! CFARE MUT SPAK KEMI NE, KUR VETE KRYEMINISTRI, NE MES TE TIRANES I SHPALL KRIMINELET PATRONAZHISTE NDERI I KOMBIT???!!!! SI MENDON KIMETJA PER PATRONAZHIMIN DHE PATRONAZHISTET, NESE NJE STRUKTURE E TILLE DO TE NGRIHEJ NE SHBA???

Shto koment

Denonco