VIDEO/ Bledian Koka: Basha ka sot një vulë dhe 4-5 veta, Berisha me program e vizion

VIDEO/ Bledian Koka: Basha ka sot një vulë dhe 4-5 veta, Berisha me program e vizion

21:27, 27/09/2021
A+ Aa A-

Gazetari i Syri Tv, Bledian Koka, duke komentuar zhvillimet brenda PD, u shpreh në Çim Peka LIVE, se Lulzim Basha ka sot vulën e partisë dhe 4-5 funksionarë partie të cilët besojnë te ai. 

Sipas tij, programi dhe vizioni i liderit historik të PD, Sali Berisha është ajo që po gjen terren dhe po tërheq demokratët aktualisht. 

"Lulzim Basha e adresoi fushatën në mënyrë të gabuar, por të gjithë kishim bindjen se kundërshti edhe pse jo ende zyrtar, nuk ishte Basha, por Edi Rama. Dhe për të gjithë këtë, ne që besojmë te opozita dhe duam PD funksionale, u fokusuam te kjo. Pak a shumë ne biem të gjithë dakord për të pabërat e Bashës. Por ajo që është rebusi i momentit, programi i z.Berisha, vizioni, programi dhe pikat e z.Basha, është që në fund fare sot ne kemi një kryetar i cili ka një vulë dhe te vula e tij besojnë 4-5 veta që në fund fare përbëjnë institucionin e PD. Dhe pyetja është, si do të zgjidhet ky ngërç? A është kaq i fortë z.Basha me vulë në xhep?", tha Koka. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco