VIDEO/ Gjokutaj: Thonë Berisha autoritar, po Luli që merr vendime personale? Kush është më arrogant?

VIDEO/ Gjokutaj: Thonë Berisha autoritar, po Luli që merr vendime personale? Kush është më arrogant?

21:24, 27/09/2021
A+ Aa A-

Avokati Genc Gjokutaj, i ftuar në Çim Peka Live në SYRI TV, ka folur në lidhje me situatën në të cilën ndodhet Partia Demokratike.

Gjokutaj shtroi disa pyetje duke referuar ish-kryeministrit Sali Berisha, ku ky i fundit për të gjitha vendimet mblidhte forumet dhe Basha nga ana tjetër i cili ka marrrë vendime personale.

Gjokutaj: Ka një problem shumë thelbësor. Thonë Berisha autoritar, por ai ka mbledhë forumet gjithmonë. Ndërsa ky pro europiani, Luli, mer vendime individuale. Kush është më arrogant dhe aurotar, Luli që merr vendime vet apo Basha që mblidhte forumet. Opiztarizmi sdo me thënë të bërtasësh.

Peka: Basha e ka bërë Kadillin deputet me vendim të kryesisë.

Kadilli: Po me propozim dhe me debat nja dy a tre ditë. Listën e 2017 nuk do e votoja por Luli na vuri para faktit të kryer. E di që vendimin e ka me cen, e di dhe prandaj e bën këtë që mos ta hedhi në votim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco