Sot zgjedhje në Gjermani, Musa: Po vjen një epokë e re, ja pse janë të rëndësishme për shqiptarët

Sot zgjedhje në Gjermani, Musa: Po vjen një epokë e re, ja pse janë të rëndësishme për shqiptarët

14:09, 26/09/2021
A+ Aa A-

Deputeti shqiptar në parlamentin e Hamburgut, Sami Musa, në një intervistë për moderatorin Bledi Marku, foli për zgjedhjet në Gjermani.

Musa thekson se në shtetin gjerman po vjen një epokë e re, duke shtuar se zgjedhjet në Gjermani janë të rëndësishme edhe për shqiptarët.

“Pas 16 viteve që Merkel që ka qenë kancelare, tani vjen një epokë e re. Është shumë e rëndësishme kryeministri që zgjidhet për Gjermaninë, për gjermanët dhe shqiptarët.

Unë jam për social-demokratët, ama nuk dihet se kush e merr shumicën. Gara është shumë e fortë. Ka edhe parti që janë kundër Bashkimit Europian. Pritet që të ketë koalicion mes tri partive për të formuar qeverinë”, deklaroi Musa.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco