Tabaku jep fakte për shtrenjtimin e jetesës: Mesazhi i Ramës është 'Varfëro'

Tabaku jep fakte për shtrenjtimin e jetesës: Mesazhi i Ramës është 'Varfëro'

10:48, 26/09/2021
A+ Aa A-

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka folur si përherë me fakte, vetëm me fakte dhe shifra për atë që është makthi i çdo qytetari shqiptar sot: shtrenjtimin e jetesës.

Rritje dhe vetëm rritje çmimesh, krahasuar me një vit më parë, në ushqime, në transport, në qera banimi. Tabela në vijim e përpunuar prej saj, që nuk ka nevojë për koment, ka një shpjegim logjik pse është e tillë:

"Varfërimi çdo familje shqiptare është vizioni ekonomik i Ramës - thekson Tabaku. - Rritet kostoja e produkteve prej taksave të larta, bie konsumi shqiptarëve prej të ardhurave të ulëta. Mesazhi Ramës është varfëro shqiptarët përmes taksimit, mbyll bizneset përmes zhdukjes së konkurencës, përqëndro ekonominë përmes oligarkisë.

Një qeveri e djathtë e PD do të luftonte për qytetarët, për taksa më të ulëta, për çmime më pak të kripura dhe për më shumë të ardhura në xhepin tuaj,"ka theksuar me bindej, deputetja e PD-së.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari26/09/2021 15:23

SATRAPI I SURRELIT, SULLTAN SALEPI ENVERIST, PO ZBATON ME SUKSES PARIMIN QE NDOQI KOMUNIZMI PER 45 VITE NE SHQIPERI, PER VENDOSJEN E NJE SHTETI TOTALITAR DIKTATORIAL. VARFERO, VARFERO, VARFERO!!! SA ME TE VARFER TE JENE QYTETARET E NJE VENDI AQ ME NEVOJTAR JANE NDAJ SHTETIT, AQ ME TE PAFUQISHEM JANE PER TE NGRITUR KRYE, AQ ME TE KORRUPTUSHEM JANE , AQ ME TE NENSHTRUAR NEHEN, AQ ME TE BINDUR DHE TE SUNDUESHEM JANE!! VARFERIMI FILLON QE ME PAKESIMIN DERI NE ZHDUKJEN E SHTRESES SE MESME INTELEKTUALE DHE MERITOKRATE DHE ZEVENDESIMIN E TYRE ME SHTRESEN SERVILE TE PARTITOKRATEVE, PATRONAZHISTEVE, TE PAAFTEVE DHE INJORANTEVE!! SA ME INJORANTE, TE PAAFTE DHE ANALFABETE TE JENE NJEREZIT AQ ME TE SUNDUESHEM JANE!!! NIVELI EKONOMIK I SHTRESES SE MESME SOT NE VITIN 2021 KA RENE ME 30% NGA NIVELI I VITI 2013, I CILI ESHTE I BARABARTE ME NIVELIN MAKSIMAL TE SHTRESES SE ULET NE ATE VIT. SHTRESA E ULET KA KALUAR NEN NIVELIN E VARFERISE. PRA SHTRESA E MESME PO DEGRADON DREJT SHTRES SE ULET, SHTRESA E ULET PO KALON DREJT VARFERISE EKSTREME, TE DYJA KETO TE NENSHTRUARA NGA NJE PAKICE PREJ 5% ME PUSHTET, ME TE GJITHA MJETET E DHUNES FIZIKE, PSIKOLOGJIKE DHE EKONOMIKE, SIC I KA CDO DIKTATURE E PAKICES NE VENDET ME REGJIME KRIMINALO-FASHISTE!!! SINDIKATAT JANE ZHDUKUR FARE!!! SHTRESA E MESME ESHTE AJO SHTRESE QE NE TE GJITHE BOTEN ORGANIZON PROTESTA, GREVA DHE DEMONSTRATA KUNDER QEVERISE DHE PADREJTESISE. KETO NE SHQIPERI MUNGOJNE FARE, DHE QEVERIA SUNDON ME SHUME LEHTESI DHE SHTYP CDO PROTESTE NE VEND! OPOZITA KA MARRE FUND!!! TA GEZOJME NARKO-REGJIMIN E RI SOROSIANO-FASHIST!!!

Peng Kryetari26/09/2021 14:19

Mos fol ashtu Znj. Tabaku se u shpall nongrata nga dyshja Rama-Basha!

Korabi26/09/2021 12:07

Na thuaj si vjen e djathta ne pushtet.Kemi humbur 4 here.Te gjithe humbsit u konfirmuan ne pozicjone kryesore ne PD,asnj nuk dha dorheqje.Kujdes me tre gishtat eshte simbol serb.Kaq per sot

Shto koment

Denonco