Lajmi i fundit

Pistat e hetimit: Nga hakmarrja deri te konfliktet e të ‘fortëve’, gjenden dy armë zjarri në makinën e autorëve

Komisionet parlamentare, PD nuk do të tërheqë deputetë për LSI, ja skema që do të përdoret

Komisionet parlamentare, PD nuk do të tërheqë deputetë për LSI, ja skema që do të përdoret

10:02, 23/09/2021
A+ Aa A-

Ditën e sotme në Kuvend do të shqyrtohet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare.

Herën e fundit seanca për këtë ccështje u shty për shkak se LSI pretendoi se nuk ishte njoftuar ndërkohë ajo parti nuk ka grup parlamentar ende.

Balkanweb shkruan se PD nuk do të tërheqë deputetë që LSI të futet në komisione. Skema që do të përdoret është që opozita të futet bashkë dhe PS ndërkohë të shtojë numrin e deputetëve të saj në komisione në mënyrë që të jetë mazhorancë.

Po ashtu PD në këtë sesion të ri parlamentar një prej kërkesave kryesore do të ketë Reformën Territoriale dhe deputetëve e kryetarëve të degëve u janë kërkuar propozime për të negociuar më pas me PS.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco