Kuvendi mblidhet sot në orën 10:00, do caktohet përbërja e komisioneve të përhershme

Kuvendi mblidhet sot në orën 10:00, do caktohet përbërja e komisioneve të përhershme

08:49, 23/09/2021
A+ Aa A-

Kuvendi do të zhvillojë ditën e sotme seancën e radhës. Seanca do të nisë në orën 10:00 dhe në rendin e ditës është parashikuar caktimi i përbërjes së komisioneve të përhershme parlamentare, që u shty në seanca maratonë e së kaluarës.  

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar propozimet e saj për të pasur përfaqësues në Komisionet  Parlamentare. LSI do dorëzuar emrat e 3 deputetëve të saj Petrit Vasili, Erisa Xhixho dhe Agron Çela,  që të jenë pjesë të Komisioneve Parlamentare.

Deputeti Agron Çela kërkon të jetë anëtar i Komisionit të Sigurinë Kombëtare, ndërsa Erisa Xhixho kërkon të jetë anëtare e Komisionit të Ligjeve, anëtare e Komisionit të Integrimi dhe zëvendësuese pranë Komisionit të Medias.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco