Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Foltorja' mbërrin në Peshkopi, ja si e presin dibranët Sali Berishën

Burimi: Yuri Kim po krijon konfliktualitet në politikën tonë, në radhë të parë jam shqiptar

Burimi: Yuri Kim po krijon konfliktualitet në politikën tonë, në radhë të parë jam shqiptar

21:32, 21/09/2021
A+ Aa A-

Analisti Genc Burimi, në një intervistë në A Show në Syri Tv, deklaroi se ambasadorja Yuri Kim po krijon konfliktualitet në politikën shqiptare.

Burimi thekson se të gjithë ne, në radhë të parë jemi shqiptarë, e se Kim do të ikë një ditë, sikundër iku Donald Lu.

“Unë fare mirë nesër mund të krijoj një parti pro kineze. Jam në demokraci, nuk jam antiamerikan, po bëj provokim, por kam të drejtë ta them. Në Mal të Zi, ka një parti pro serbe e pro ruse, që ka fituar zgjedhjet, por shteti malazez është në NATO.

Ekonomia jonë është në gjendje të rëndë, e ne flasim jemi apo jo antiamerikan. Unë jam pro shqiptar, dua Shqipërinë në radhë të parë. Kim nesër shkon në tjetër vend, iku e u harrua Lu, do harrohet Kimi. Yuri Kim po krijon konfliktualitet në politikën shqiptare”, deklaroi Lu.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Cimi22/09/2021 00:27

Yuri kim ambasadorja me e degjeneruar qe ka pase shqipria

Shqiptari21/09/2021 22:27

Z. BURIMI KA SHUME TE DREJTE. UNE PO SHTROJ NJE PYETJE: PER CFARE KA NEVOJE SOT ME TEPER POPULLI SHQIPTAR, POR NJE LIDER POLITIK PRO-SHQIPTAR QE NUK ZBATON URDHERAT ANTIDEMOKRATIKE QE VIJNE NGA AMERIKA APO PER NJE LIDER ANTI-SHQIPTAR DHE PRO-AMERIKAN QE ZBATON URDHERAT ANTI-DEMOKRATIKE TE AMERIKES? SIDOMOS SOT KU REALISHT KEMI DY AMERIKA, NJE AMERIKE TE DJATHTE REPUBLIKANE DHE NJE AMERIKE TE MAJTE SOROSIANE PRO-KRIMINALE, ANTIDEMOKRATIKE, ANTI-POPULLORE DHE MBROJTESE TE NARKO-QEVERISE SHQIPTARE!!

Shto koment

Denonco