Alfred Rrushaj kundër Bashës: 1500 delegatë e mbledhin Kuvendin

Alfred Rrushaj kundër Bashës: 1500 delegatë e mbledhin Kuvendin

23:15, 20/09/2021
A+ Aa A-

Nënkryetari i PD, Alfred Rushaj ka folur lidhur me vendimin e krydemokratit Lulzim Basha për të përjashtuar ish-kryeministrin Sali Berisha nga grupi parlamentar.

Në emisionin “Opinion”, Rushaj është shprehur se Berisha është në të drejtën e tij për të bërë gjithçka brenda statutit të PD për të kërkuar anulimin e vendimit të Bashës.

Ndryshe nga Basha, Rushaj tha se 1500 delegatë mund të thërrasin Kuvendin Kombëtar.

"Asnjë Kuvend i PD, i zakonshëm apo i jashtëzakonshëm nuk duhet dhe nuk do të etiketohet anti- amerikan. 1500 delegatë e mbledhin Kuvendin dhe ne jemi të detyruar t'i bindemi," tha ai.

Kujtojmë se sot Basha tha se thirrja e Kuvendit do ishte një akt anti-amerikan.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Qytetari dt 21 shtator 202121/09/2021 11:15

Lulzim Basha është nje "gjarpër i fshehur" brenda PD.

Korabi21/09/2021 09:23

Statuti I PD neni 43 pika dy e cilson shume qarte kur mblidhet Kuvemdi komtar,me kerkesen 1/4 te antarve te kuvendit ose me 1/4 e antarve te PD.Kjo nuk ka diskutim.Basha ben trimin i mbyllur ne selin e PD.Do ta mbledhe kuvendin si cecoja dhe do te jap dorheqje rrug tjeter nuk ka.Nje dite te shpejt do te ngelet vetem me ate pedersti gaz bardhi.Nuk mund te na bej antiamerikan ne demokratve.Me vjen mire qe z.Rushaj e ka lexuar statutin e PD.

lushingabarbullushi20/09/2021 23:50

Une jam te mblishet kuvendi i PD-se! Dhe nuk jam anti-Amerikan.

Shto koment

Denonco