Lajmi i fundit

Dëshmia tronditëse e boshnjakes: Palmer më konfirmoi ndarjen e Kosovës. Berisha paska pas të drejtë

VIDEO/ Ja çfarë thoshte Albin Kurti për Amerikën dhe qëndrimet e politikanëve të nënshtruar e të korruptuar...

VIDEO/ Ja çfarë thoshte Albin Kurti për Amerikën dhe qëndrimet e politikanëve të nënshtruar e të korruptuar...

13:41, 19/09/2021
A+ Aa A-

Në kuadrin e luftës politike edhe në Shqipëri, edhe në Kosovë, shumë politikanë i referohen SHBA për çështje  që nuk kanë një shpjegim të qartë, ose e marrin SHBA si referencë deklarimesh për gabimet e secilit prej tyre.

Kryeministri aktual i Kosovës Albin Kurti ka bërë kohë më parë një deklaratë shumë të qartë në lidhje me përdorimin e termit e “ka thënë, e kërkon Amerika”.

Kujtojmë këtu se kur fitoi zgjedhjet e fundit parlamentare Albin Kurti nuk kishte asnjë mbështetje nga SHBA në aksionin e tij politik.

“Si të ndigjoni një politikan shqiptar duke thënë Amelika, Amelika, dijeni se është i korruptuar”, shprehet Kurti në videon që tashme është bërë virale në rrjet.

Videoja e Plotë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Korabi19/09/2021 17:00

Te lum goja o Albin Kurti.A ka politikan ma te korruptuar se Edii Rama e tan diten thot amelik amelik, ambasadori Lu e ambasadorje Kim .Fshati si duket nuk don kallaus te gjith e dine kushe eshte i korruptuar kushe eshte me saraje e kushe banon ne pallat vete shoqja Kime nuk e dine

N19/09/2021 15:47

I duhet shqipërisë një Albin.

Daj Jaku19/09/2021 14:56

Verum, ipsum, factum. Të lumtë Albin Kurti! Krimineli këlysh i kriminelit është i njohur si tradhëtar i kombit, fatkeqësia që në thesin e tij ka ngec keq e më keq Lul Basha, duke tërhequr në llumin e tradhëtisë opozitën shqiptare.

Shto koment

Denonco