Lajmi i fundit

Dëshmia tronditëse e boshnjakes: Palmer më konfirmoi ndarjen e Kosovës. Berisha paska pas të drejtë

A mbështet Amerika një humbës kronik, apo tenton ta…

A mbështet Amerika një humbës kronik, apo tenton ta…

12:36, 19/09/2021
A+ Aa A-

Nga Julian Deda/

Pyetja që shtrojnë të paqartët, të pasigurtët, të pab*thet, pra ata që presin se nga do anojë peshorja e suksesit nga LB apo nga Doktori "po si mund të vihet në pushtet pa Amerikën?", ka disa pergjigje.

1. A vihet në pushtet pa bazën e demokratëve? A vihet në pushtet thjesht me vulë?

2. Albini kështu erdhi në pushtet, pa Amerikën në krah.

3. Amerika është aleati jonë strategjik dhe shyqyr që e kemi, por Amerika nuk të sjell në pushtet. Në pushtet të sjell vota e demokratëve në fillim dhe pastaj vota e shqiptarëve në tërsi.

5. Në pushtet të sjell fryma, besueshmeria dhe nuk e krijon dot as njerën e as tjetrën vetëm duke thënë "me tha Amerika për ta marrë këtë vendim", përkundrazi dukesh shumë i vogel në përceptim publik.

6. Amerika të ka xhan nëse bëhesh faktor i rëndësishëm, nëse jo, ajo del e thotë "Shqipëria është vend i Natos dhe liderët i marrin të pavarur vendimet e tyre", pra të lëshon në rënie të lirë.

7. Puna nuk është "a vihet në pushtet pa Amerikën?", puna është "a mbeshtet Amerika një humbës kronik, apo tenton ta përdore atë?".

P.s. Gjithmonë nëse LB dëshiron të vijë në pushtet, se nese nuk do (se mbase s'do), ja fusim kot edhe ne, edhe Amerika...!

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

qeni i ures vagurore19/09/2021 20:01

Te lumte Deda, bir i denje i babait tand!

tirana19/09/2021 17:01

Ju artistat , bani mire me mos me u marr shume me politike ..., sepse edhe ke Klanifornia keni ca kohe qe keni fillue me e shtue te marrunit me politiken e madhe ....???!!!

Shqiptari19/09/2021 13:31

ESHTE E VERTETE O JUL DEDA!! JO VETEM AMERIKA QE NUK MBESHTET KURRE NJE NGORDHALAQ, NJE SKARLATINE, NJE LANGARAQ, NJE HUMBES, NJE TE DOBET DHE NJE DESHTAK, POR EDHE TI, EDHE UNE EDHE KUSHDO QOFTE NUK MBAN NJE MIK, NJE SHOK APO BASHKPUNETOR TE TILLE. PSE TE DUHET??? TE GJITHE MBURREN DHE NDIHEN TE MBROJTUR ME NJE MIK, ME NJE SHOK, ME NJE KOMSHI, ME NJE TE FORTE TE LAGJES APO TE FSHATIT, ME KUSHERI APO ME NJE VELLA TE FORTE!!! PSE I NA DUHET NEVE DHE PSE I HYNE NE PUNE SHBA NJE NGRDHALAQ, NJE FRIKACAK, NJE BASTARD, NJE LANGARAQ, NJE TE PABESE QE VRET EDHE BABANE E VET???? SHBA NUK KA NEVOJE AS PER GROPA HALEJE DHE AS PER UTURAKE!!!

Jeto19/09/2021 13:27

Ai nuk do te vije ne pushtet. Eshte ajo batuta te filmi...ha diku nje luge corbe te prishur dhe pastaj vjell gjithe jeten... Dikush duhet te hetoje per ate pallatin ne lungomare...

Shto koment

Denonco