Andi Bushati: Argumenti më manipulativ i mbrojtësve të Bashës

Andi Bushati: Argumenti më manipulativ i mbrojtësve të Bashës

10:35, 19/09/2021
A+ Aa A-

Gazetari dhe analisti Andi Bushati shkruan se mbrojtësit e Lulzim Bashës po përdorin një argument manipulativ për mbrojtjen e tij.

"Argumenti më i fortë, por njëkohësisht manipulativ, i atyre që mbrojnë Bashën në përplasjen me Berishën është: A mund të fitojë PD me Amerikën kundër?

Në fakt pyetja më e drejtë do të qe: A mund t'i thuhet jo diplomatëve amerikanë kur kanë kërkesa që dobësojnë opozitën dhe kur e kanë treguar me prova se këto 8 vite e kanë mbrojtur në çdo hap Edi Ramën?" shkruan ai.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari19/09/2021 12:36

O BUSHAT! KAM SHUME RESPEKT PER TY. JE I VETMI GAZETAR SHQIPTAR QE NUK BEN KOMPROMIS ME TE KEQEN! JE GAZETARI DHE ANALISTI ME I SAKTE QE KA SHQIPERIA, BASHKE ME YLLI MANJANIN. TE LUTEM, MOS HARXHO KOHEN KOT ME NJE COPE IDIOTI DHE KOKERR GOMARI SI LULZIM BASHA!! POR DUHEN SQARUAR DY ASPEKTE DHE DY QENDRIME LIDHUR ME VEPRIMIN E LULZIM BASHES: 1) ESHTE IDIOT, I PAAFTE, GOMAR DHE I TRASHE? 2) ESHTE I KAPUR, I KORRUPTUAR E I MARRE PENG PER HAJDUTERITE E TIJ? 3) ESHTE USHTAR I SOROSIT ME MISION SHKATERRIMIN E PD DHE PERJETESIMIN E PUSHTETIT TE REGJIMIT TE SATRAPIT TE SURRELIT?

Qytetari 19 shtator 202119/09/2021 11:14

I madh je Z. Bushati. I ke bërë një analizë epike "lolove " që mbrojnë Lulzim Bashën, Duke luajtur me tezën se: kush mbron Sali Berishen eshte kundra Amerikes. Turp te kenë..

Shto koment

Denonco