FOTOLAJM/ Pse Arben Ahmetaj është më i lumturi nga të gjithë?

FOTOLAJM/ Pse Arben Ahmetaj është më i lumturi nga të gjithë?

11:53, 18/09/2021
A+ Aa A-

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj dukej më i lumturi nga të gjithë ministrat e rinj. Sigurisht edhe Ulsi Manja ishte gjithë kohës i buzëqeshur, por Ahmetaj binte në sy.

I veshur me taka për t’u dukur më i gjatë në krah të ministreve, ai ka një arsye për të qeshur.

Në fund të mandatit të dytë të Ramës, Ahmetaj ishte zhdukur nga sytë e medieve, duke ngjallur spekulime të shumta.

Disa thoshin se Rama i kishte vënë vizën, të tjerë shpreheshin se do jetë në listën e të shpallurve non-grata, ndërsa nuk mungonin zërat se Rama e dinte se Ahmetaj po hetohej dhe e kishte mënjanuar. 

Asnjëra prej këtyre nuk u bë realitet. SPAK tha se nuk po hetonte asnjë ministër, Rama jo vetëm që nuk e mënjanoi, por e bëri zëvendës.

Teksa ecte mes grave të qeverisë që shërbejnë më së shumti si dekor i Edi Ramës, Ahmetaj e dinte se ai është ndër më të lumturit aty. Prandaj i kërciste takat me gëzim.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari18/09/2021 16:00

E SI TE MOS JETE NJERIU ME I LUMTUR MBI KETE TOKE???!! PSE TE MOS JETE?? OPOZITA EDHE KUR ISHTE 8 VJET NE PUSHTET I HENGRI VETEM MUTIN ARBEN AHMETAJT, DHE JO ME TANI!!!! TANI QE U BE ZV/MBRET!!! NDERSA OPOZITA ME ATO DENONCIMET, TI BEJE TE GJITHA BASHKE DHE TE FSHIJNE BYTHEN PER 4 MANDATE TE TJERA!!! FAJIN E KA SALIU! FAJIN E KA SALIU!!! RROFTE EDVIN RAMA!! RROFTE AMERIKA!!!

Fehmi 18/09/2021 12:21

Ka vjeth miljona

Fehmi 18/09/2021 12:20

Pse ka vjeth miljona

Shto koment

Denonco