Dalin fotot e betimit të Edi Ramës dhe ministrave te presidenti Meta

Dalin fotot e betimit të Edi Ramës dhe ministrave te presidenti Meta

11:11, 18/09/2021
A+ Aa A-

Presidenca e Republikës ka publikuar fotot nga ceremonia e betimit të kryeministrit Edi Rama dhe kabinetit të tij qeveritar.

Ashtu siç e përcakton edhe protokolli, ministrat dhe kreu i qeverisë, janë betuar, duke vënë dorën mbi Kushtetutë, ndërsa kanë shihet se të gjithë kanë marrë letrën e dekretit presidenti Ilir Meta.

Ceremonia në fjalë, që u zhvillua në ambientet e Presidencës, është zhvilluar nën masat anticovid, ku të gjithë zyrtarët kanë qenë të pajisur me maskë.

NJOFTIMI ZYRTAR

Anëtarët e Këshillit të Ministrave u betuan sot para Presidentit të Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta, sipas procedurës kushtetuese.

Me dorën mbi Kushtetutën e Shqipërisë, Kryeministri Sh.T.Z. Edi Rama dhe anëtarët e tjerë të Këshillit të Ministrave u betuan se: “Betohem në nderin tim, se do të zbatoj me përpikëri Kushtetutën dhe ligjet, si dhe do të kryej me përgjegjësi detyrën shumë të rëndësishme që më është besuar, të anëtarit të Këshillit të Ministrave!”.

Gjatë kësaj ceremonie solemne ishin të pranishëm Kryetari i Kuvendit, Sh.S.Znj. Lindita Nikolla dhe anëtarët e Kabinetit të Presidentit të Republikës.

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari18/09/2021 15:56

BRAVO PRESIDENT!!! KU E KE FJALEN QE NA DHE, O LIKE MOREEE! KENDON DEMIR ZYKO NGA SKRAPARI!! "NUK DO TE DEKRETOJ ASNJE QEVERI QE VJEN NGA VOTAT E VJEDHURA!!"" PO SI KA MUNDESI QE NJE HAJDUT MOS TE DEKRETOJ NJE BANDE HAJDUTESH???!!!! ATA VODHEN, GRABITEN E HENGREN DHE DO VAZHDOJNE EDHE PER 4 MANDATE TE TJERA, DO SHIJOJNE TE GJITHE NUSTET E BOTES, DO TE FLENE E DO TE BEJNE ORGJIRA NEPER HOTELE ME 700 APO EDHE 1700 EURO NATA, NDERSA OPOZITARET E PERJETSHEM DO TE VIJNE DUKE U PAKESUAR MANDAT PAS MANDATI, DO TE HANE MUTIN E TYRE EDHE PER 4 MANDATE TE TJERA!!! EDHE DR. BERISHEN IA HOQET QAFE RAMES DHE NARKO-BANDES SE TIJ!! FAJIN E KA SALIU!!! FAJIN E KA SALIU!! FAJIN E KA SALIU!!! FAJIN E KA SALIU!!! TANI E TUTJE DO TE KEMI QEVERITE HAJDUTE PRO-AMERIKANO-SOROSIANE "BIG FISHES 3", PAS 4 VITESH QEVERIA "BIG FISHES 4", PAS 8 VITESH QEVERIA "BIG SHARKS 5" DHE NE 2033 QEVERIA "BIG ORCAS 1". POR NGA ANA TJETER DO TE KEMI OPOZITEN E FUTUR NE UTURAKUN AMORIKANO-SOROSIAN "MINJTE 3", "MINJTE 4", "MORRAT 5" DHE "MORRAT 6"!!! POPULLI I SHKRETE DO TE MBETET EDHE PER 20 VITE TE TJERA USHQIM PER TE DY PALET, QEVERINE DHE OPOZITEN: "SARDELET 3", "SARDELET 4", "SARDELT 5" DHE "SARDELET 6". FAJIN E KA BERISHA!!! RROFTE AMERIKA!!!

Shto koment

Denonco