Rama dhe kabineti i ri qeveritar betohen sot tek Presidenti

Rama dhe kabineti i ri qeveritar betohen sot tek Presidenti

08:01, 18/09/2021
A+ Aa A-

Qeveria e re me kryeministër Edi Ramën, që mori mandatin e tretë në zgjedhjet e 25 prillit, do të betohet sot para kreut të shtetit Ilir Meta në një ceremoni që mbahet në orën 10:00 në Presidencë.

Kabinetit qeveritar “Rama 3” dominohet nga ministre femra. Zv.kryeministër është caktuar Arben Ahmetaj, që ka mbajtur së fundmi postin e Ministrit të Shtetit për Rindërtimin.

Arben Ahmetaj– Zv.kryeministër.

Ulsi Manja- Ministër i Drejtësisë.

Delina Ibrahimi– Ministër i Financave dhe Ekonomisë

Ogerta Manastirliu– Ministre e Shëndetësisë

Bledi Çuçi– Ministër i Brendshëm

Belinda Balluku– Ministre Energjisë dhe Infrastrukturës

Olta Xhaçka– Ministre për Evropën dhe Punët e Jashtme

Mirela Kumbaro– Ministre e Turizmit dhe Mjedisit

Evis Kushi– Ministre e Arsimit dhe Sportit

Niko Peleshi – Ministër i Mbrojtjes

Frida Krifca– Ministre e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural

Elva Margariti – Ministre e Kulturës

Milva Ikonomi – Ministre Shteti Për Standarded dhe Shërbimet

Elisa Spiropali– Ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin

Bora Muzhaqi– Ministre Shteti për Rininë dhe Fëmijët

Edona Bilali– Ministre Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t18/09/2021 09:57

Edhe sikur mos te betoheshin ky vend nuk e ndjen nevojen e ministrave,sepse ka nje km qe i ben te gjitha dhe ministrat i mban per lodra.

Shto koment

Denonco