Meta takon vajzën e ish-të përndjekurit politik: Vuajtjet e juaja, dramë që i takojnë të kaluarës

Meta takon vajzën e ish-të përndjekurit politik: Vuajtjet e juaja, dramë që i takojnë të kaluarës

20:46, 17/09/2021
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta është takuar me vajzën e një prej Komandantëve të Brigadës së Parë Sulmuese, Dilaver Radeshit, i cili u plagos katër herë, përfshi edhe betejën e Çlirimit të Tiranës, Teftën.

Me një postim në Facebook ku presidenti ka publikuar momente nga takimi shkruan se është i lumtur që takon edhe bashkëshortin e saj të mrekullueshëm, një artist i shquar korçar, i cili iu gjend pranë Teftës në momentet e saj më të vështira duke lidhur fatin me të dhe ndarë së bashku të gjitha vuajtjet e internimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco