Referendumi/ Bardhi pranon se PS është më demokratike, rrjeti shpërthen me meme

Referendumi/ Bardhi pranon se PS është më demokratike, rrjeti shpërthen me meme

13:29, 17/09/2021
A+ Aa A-

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, deklaroi mbrëmë në Top Channel se referendumi që kërkon Sali Berisha nuk mund të funksionojë.

Ai tha se statuti i Partisë Demokratike nuk e njeh referendumin.

Por më pas, juristi Bardhi e pranoi se Partia Socialiste është më demokratike, kur tha se PS e njeh referendumin.

“PD-ja nuk e njeh referendumin. PS-ja e njrh, kryetari i asaj partie është zgjedhur me referendum, por jo PD-ja. Statuti nuk e pranon,” tha Bardhi.

Ndërkohë situata e krijuar në PD ka nxitur meme të shumta online, ku kryqëzohet kryetari i saj, Lulzim Basha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

PATRIOTI 17 shtator 202117/09/2021 16:38

E PASKAN PASUR "GJARPËRIN" BRENDA PD MO SHQIPTAR I NDERUAR POR ME SA DUKET LULUSHI PO SHARON KARRIGEN E TIJ...DHE SHUME SHPEJT DO TJA DEGJOJME FUNDIN...

Italiani17/09/2021 15:45

Klyshin e ujkut dikush na ushqeu ky sa u rrit te zotin e shqeu

Rita17/09/2021 15:19

Nuk kishte parti te djathte ne fillimet e plurarizmit, 1991 dhe as sot.U mjaftuam ne ngritjen e dy gishtave lart si simbol i demokratise dhe thirrjet 'poshte komunizmi' Ate qe s'u be para 30 viteve te behet sot me bashkimin e gjithe partive te djathta ,ne se mund e besojne se jane te djathta dhe te shkulin nga rrenjet,nga historia te gjithe te keqiat qe trasheguam nga sundimi diktatorjal Po na dalin demokrate bijte e persekutorve qe akoma s'jane distancuar nga krimet e prinderve te tyre ,akoma s'e ndjejne nevojen te kerkojne ndjese per gjakun e pafashem te derdhur nga firmat e baballareve te tyre. Por guxojne ,tallin viktimat e familjet e tyre kur thone , ,,se " Im ate ishte ne krahun e duhur te historise.";Planet e tyre jane te kete nje plurarizem fallco .Dhe e gjithe kjo me bekimin e te madhit.Mos kujtoni te ZOTIT.Jo vetem ai nuk perzihet ne politike.Eshte shejtani per kete pune.

Shqiptari17/09/2021 13:39

SIÇ PO DUKEN BATHËT, NË BAHÇENË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËSE BASHA NUK E LËSHON VULËN E PARTISË, POR DO TA MBAJË ATË NË XHEP, AJO DO TË KATANDISET NJË PARTI VETËM ME LULUSHIN DHE ME GAZRAT E TIJ NGA PAS!!!

Shto koment

Denonco