VIDEO/ Basha dhe Gjiknuri gajasen me fjalimin e deputetit të PD

VIDEO/ Basha dhe Gjiknuri gajasen me fjalimin e deputetit të PD

09:12, 17/09/2021
A+ Aa A-

Seanca e djeshme maratonë në Kuvend përveç debateve të forta nuk ka kaluar edhe pa të qeshura. Shkak është bërë fjalimi i deputetit demokrat të Lushnjes, Saimir Korreshi.

Deputeti kritikoi qeverinë, duke dhënë shembuj konkretë nga terreni, për të cilin tha se ata nuk e njohin, pasi nuk e shkelin bazën.

“Shkoni te spitali i Lushnjes, ke frikë të mjekohesh se të del miu nga këmbët dhe mos dish nga të vesh. Në çfarë botë jetoni ju? A e dini sa ka paguar një njeri për të kuruar, për t'u ndjekur me infermier në shtëpi? Të gjithë kanë ndjekur regjimin shtëpiash se po u përhap, po shkove në Tiranë, kthehesh me arkivol. Kjo ka ndodhur. Kostoja për një të sëmurë ka qenë 3 milion lekë.

Ju thoni do bëjmë shkolla të reja, por nuk kemi nxënës, por fëmijët kanë ikur. Ju ndërtoni nëpër ëndrra. Se këtu po bëhet nami, ne jemi eksportuesit e parë në botë? Çfarë eksportuesish jemi ne. Ju keni ndenjur gjithë jetën në Tiranë dhe nuk e keni idenë çfarë bëhet në terren. Thoni kemi bërë peshkim dhe do jetë tarifa zero, nafta pa akcizë. Por keni shembullin e Karavastasë ku para tetë vitesh sesa paguhej në tatime fitimi që jepte kjo kënetë. Kurse sot del me humbje.

Tani ka dy gjëra, o ju rruani lekët, ose peshku ka frikë nga ju dhe ia ka fut vrapit. Ju thoni policia, me kë polici do ndiqni krimin ju? Me atë policin që mori lekët dhe iku me vrap,” u shpreh deputeti ndër të tjera.

Ndërkohë, fjalimi i tij shkaktoi shumë të qeshura te deputetë demokratë, përfshirë kryetarin Lulzim Basha. Të qeshurës nuk i ka shpëtuar as Damian Gjiknuri, të cilin e fikson kamera për një moment.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

beni17/09/2021 14:53

normal ,kto jane deputetet e emeruar ,gallat do kemi !

Shaba17/09/2021 13:56

JA PRA, KËSHTU DO T'I SHTYJNË KËTO 4 VITE KËTA. NË FILLIM DO TË BËJNË SIKUR ZIHEN, LULI DO TË LEXOJË ME ZË TË LARTË, DUKE BËRTITUR, DUKE E ÇJERRË ZËRIN DHE DUKE ULËRITUR, ARTIKUJT E GAZETAVE DHE PORTALEVE KUNDËR QEVERISË, TË GJITHA RAPORTET E ZEZA, KRIMINALE DHE SKANDALOZE TË INSTITUCIONEVE NDËRKOMBËTARE, TË SHBA, DHASH, KE, KiE DHE OSBE PËR QEVERISJEN BANDITESKE DHE KRIMINALE TË SATRAPIT TË SURRELIT, PASTAJ GJASME DO TË SHAJË DHE OFENDOJË LINDITA NIKOLLËN, PASTAJ DO TË FLASIN POPULLORÇE PËR HALLET E NJERËZVE DISA DEPUTETË QË E KANË SERIOZISHT TË SHKRETËT POR QË NUK E KANË MARRË VESH AKOMA LOJËN ME LULUSHKA DHE KUNGULLESHKA, PASTAJ DO TË PLASIN GALLATAT, QYFYRET DHE BATUTAT MIDIS BABLOKUT DHE LULIT, DHE I GJITHË PARLAMENTI DO TË GAJASEN E DO TË SHKRIHEN NGA TË QESHURAT. NDËRSA POPULLI I GJORË DO TË HAJË BAR TË PËRZJERË ME MUT E DO T'I DUKET SI GJELLË PASANIKËSH!! GJIKNURËT, AHMETAJT DHE BALLUKËT DO TË SHKOJNË E TË VAZDHOJNË DARKAT QË KANË LËNË PËRGJYSËM TEK NUSRETI NË DUBAI, MBASE FUSIN NË GRUP EDHE NDONJË LULUSHKË TË ASAJ PJESE TË PD QË MBAN PENG LULI!!. KËSHTU DO TË VAZHDOJË SKENARI NË PARLAMENTIN SHQIPTAR KËTO 4 VITE. ME SHPRESË QË SHBA DHE SOROSI TË NDRYSHOJNË PARTNERIN E TYRE STRATEGJIK TË BIZNESIT, PASI T'I KENË RËNË VETË KOQET DEMIT TË NARKO-BANDËS "RILINDJA"!!! PRA LULUSHI PRET QË RAMËN T'IA RRËZOJË NGA PUSHTETI SHBA!!! SEPSE ME VOTA, NJË GJYSMË-PD ME LULUSHA DHE ME GAZRA NUK VJEN KURRË NË PUSHTET MË!!

Sofie17/09/2021 13:39

Pak gafa ka bere shk-- Basha ? Cfare mund te presesh nga nje njeri pa shkolle , se nje mut shkolle te larte ka bere. Qesh kush qesh i fundit o Bashe i pabythe.Te pame kur kendoje hymnin e Shqiptar para zyrave te Pd ! Nuk qeshem, por u skandalizuam me ty .Morem vesh se cfare fyelli kemi votuar ne demokratet per ne krye te pd. Ke edhe surrat te tallesh me deputetet e tu qe nuk jane kurva dhe kurvare ( se nga ata lloje do ti )..Turp te kesh. Kerkoi falje publike deputetit nga Lushnja

Shqiptari17/09/2021 13:15

ROBT KU TI KENI JU NË PARLAMENT QË QESHNI!!!! AI UA PLASI POPULLORÇE MU NË SURRAT TË VERTËTAT E HIDHURA, VUAJTJET E NJERËZVE, TË BIZESIT TË VOGËL, SITUATËN KATASTROFIKE, SKANDALOZE DHE ULËRITËSE TË SPITALEVE TË RRETHEVE, UA ÇORRI MASKAT MASHTRUESVE DHE HAJDUTËVE!! FOLI TAMAM ASHTU SIÇ E KUPTON DHE E VUAN POPULLI I GJORË!! POR BYTHËPAMBUKËT E TIRANËS QESHIN, GAJESEN, VJEDHIN, PASUROHEN DHE SHKËRDHEJNË MOTRAT, GRATË, VAJZAT DHE KUNATAT E NJËRI TJETRIT!!! QESHIN SHKËRDHATAT E MUTIT SEPSE JANË VETËZGJEDHUR DEPUTETË NËPËR RRETHE DHE BYTHËN E VET E MBAJNË NË TIRANË!!! PO MIRË UA BËJNË KËTIJ POPULLI LEGEN PËRDERISA I VOTOJNË!!!

Meri17/09/2021 12:13

Te lumte! Qeshin ata qe s’kane turp qe e sollen popullin ne kete dite. Ata jane qe duhet te qajne

Shto koment

Denonco