Dudushi: Ambasadorja tha se duhet të shohim nga e ardhmja. Shehu: Rama shkatërroi Shqipërinë

Dudushi: Ambasadorja tha se duhet të shohim nga e ardhmja. Shehu: Rama shkatërroi Shqipërinë

22:07, 16/09/2021
A+ Aa A-

Deputeti i PD-së Tritan Shehu dhe gazetari Alban Dudushi kanë debatuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, për përjashtimin e Berishës nga PD.

Shehu theksoi se Rama e shkatërroi dhe mbushi Shqipërinë me drogë. Dudushi vlerësoi se ambasadorja sot ka thënë se duhet të shikojmë nga e ardhmja.

Alban Dudushi: Amerikanët kanë dhënë sinjal të qartë se zoti Sali Berisha, nuk duhet të jetë më në politikë. Ambasadorja amerikane ka thënë se do shikojmë nga e ardhmja, apo do merremi me fantazma të së shkuarës. Amerikanët duan tjetër nivel të të bërit opozitë. Berisha është në politikë dhe gjallërohet në politikë në momente tensioni. Kjo është mënyra si mos të bëhet opozitë dhe këtë po e thonë amerikanët.

Tritan Shehu: Rama e shkatërroi vendin, PD duhet të jetë më e fortë. Unë fola kundër Ramës gjithë ditën sot. Kush e ka shkatërruar ekonomikisht Shqipërinë, ne apo Rama, kush e ka mbushur vendin me drogë, ne apo Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Saimir Mezini 17/09/2021 08:04

O Çim Peka ! Po ate ndyresiren , Alban Dudushin , perse e mban aty ?! Apo nuk beni dot pa qelbesira edhe ju ! Ju duhet perfaqsuesi i bastardeve !

Derivati16/09/2021 23:23

Edhe USA duke parë nga e ardhmja zgjodhi me vota president gati 80 vjeç. Mirë apo jo mirë, u zgjodh me vota. Po kështu dhe SB. Po të merreshin këta moshatarë , të zgjedhur me vota të lira,me tërheqje litari do të ishin jo të aftë, por mendja/truri punon, kështu që ta gëzojne detyrën dhe urimi im; të kenë sukses.

Shto koment

Denonco