Aktivistja shqiptare në SHBA, disa kërkesa të hapura për Sali Berishën

Aktivistja shqiptare në SHBA, disa kërkesa të hapura për Sali Berishën

21:59, 16/09/2021
A+ Aa A-

Aktivistja shqiptare në SHBA, Evi Kokalari i ka drejtuar ish-kryeministrit Sali Berisha që të ndërtojë të djathtën në vend.

‘Uroj që Sali Berisha rindërtimin e një të djathte të mirëfilltë, ta marrë shumë seriozisht.

Eshtë i vetmi shans që kemi momentalisht’, shkruan Kokalari në Facebook.

Kërkesat e Evi Kokalarit:

Ndërtimi i të Djathtës Shqiptare është i domosdoshëm!!

Këto janë disa nga parimet për lëvizjen e re #ShqipëriaKonservatore:

Liritë Individuale

Tregjet e Lira

Rregulli i Ligjit

Anti-Korrupsioni

Anti-Soros

Anti-Aborti

Qeveri e Kufizuar

Taksat e Ulëta

Dinjiteti Njerëzor

Përgjegjësia Fiskale

Forcimi i Klasës së Mesme

Vlera të Forta Familjare

Përgjegjësia Personale

Besimi në Zot

 #ShqipëriaKonservatore #Shqipëria e Djathtë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Molla e dijes16/09/2021 23:37

Besimi në Zot? Te cili Zot o Kokalare? Te ai Zot që krijoi Adamin dhe Evën dhe pastaj nuk u morr vesh si u shtua gjithë bota me inçeste dhe shpellarllëqe? Ma vaffanculo! Pale këto pikat që ke vënë më sipër, gjasme parime! Ç'do me thënë anti abort? Nëse një femër përdhunohet dhe ngel shtatzanë me të? Nuk duhet të lejohet të abortojë? Edhe nëse ka ngelur gabimisht me dikë që do, mos të abortojë? Pse, jo? Ajo mund të bëjë në fazat e para të embrionit. Lërini këto filozofira në Shqipëri se nuk punë ujë. Shqiptarët kanë nevojë për punësim. Duhet të plotësojnë nevojat fiziologjike, nevojat për strehim e siguri të paktën. Se nevojat e niveleve më lart, pra ato për vlerësim e vetëaktualizim deri më sot i realizon vetëm me mik, rryshfet, militantizëm apo kurvllëk. Nuk ka meritokraci. Kështu që para këtyre gjërave bazike, budallëqet e fesë janë thjesht një tallje me të ardhmen dhe aspiratat e popullit.

Sehiri 16/09/2021 23:22

Sic duket nuk e njef Berishen! Vrej mi zonj me fol me nonji aty ne SHBA, se kto jan abc

Shto koment

Denonco