Rama: Solla dy herë Merkelin dhe do rris pagat e solistëve në TKOB (salla shpërthen në duatrokitje)

Rama: Solla dy herë Merkelin dhe do rris pagat e solistëve në TKOB (salla shpërthen në duatrokitje)

11:44, 16/09/2021
A+ Aa A-

Kryeministri Edi Rama bëri një 'deklaratë' të fortë në Kuvend gjatë prezantimit të programit qeverisës.

Rama tha se duke nisur nga 1 janari, paga e trupës së Teatrit Kombëtar, Operas dhe Baletit do të dyfishohen.

Kjo deklaratë e Ramës, bëri që në sallë të kishte duatroktije.

Po ashtu Rama u krenua edhe se ka sjellë kancelaren gjermane dy herë në Shqipëri.

"Pas dekretimit të qeverisë do të shkojmë në SHBA për Asamblenë e OKB dhe me ministrin e Mbrojtjes dhe do të kthehemi me lajm domethënës për të ardhmen e Forcave të Armatosura," tha Rama.

Teksa kryeministri Edi Rama po fliste për menaxhimin e pandemisë së koronavirusit, ku deklaroi se vendi ynë e përballoi me sukses situatën në fjalë, lideri demokrat, Lulzim Basha ka replikuar.

Basha pohoi disa herë me zë të lartë se janë regjistruar 16 mijë viktima nga koronavirusi në vendin tonë. Ndërkohë që Rama ia kthehu me ironi se pavarësisht shtytjes që i dhanë akuzat e opozitës, Shqipëria e përballoi me sukses pandeminë. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shaba16/09/2021 16:21

PO SANDRI VUÇIQI QË PËR 9 VITE NË PUSHTET E TAKOI PERSONALISHT DHE E ÇOI MERKELIN NË BEOGRAD 16 HERË. DHE NË SERBI MERKEL ÇOI 7 KOMPANI GJERMANI QË KANË ATJE BIZNESET E TYRE???!!! NDËRSA NË SHQIPËRI MERKEL GJATË 8 VITEVE TË QEVERISJES TËNDE TË POSHTËR ERDHI DHE VETËM DHJEU DHE BËRI SHURRËN NË UTURAKËT E KRYEMINISTRISË 2 HERË, ASGJË TJETËR NUK BËRI AS PËR SHQIPËRINË DHE AS PËR POPULLIN SHQIPTAR!!! ÇFARË TË MIRE PAMË NË SHQIPTARËT E SHQIPËRISË NGA MERKEL, NGA BE, KE, OSBE, NATO APO NGA AMERIKA KËTO 8 VITE, PËRVEÇ SE PO MBAJNË NË PUSHTET NJË REGJIM FASHIST DHE NJË NARKO-KRIMINEL SI TY???

Shqiptari16/09/2021 13:04

EH!!!! SI DO TË TALLË BYTHËN ME BASHËN KY KËTO 12 VITE TË TJERA!! ÇFARË DO TË BËJË TJETËR BASHA DHE OPOZITA ATY BRENDA?? BËJ ATY BRENDA NË STALLËN E DERRAVE, GËRR-VËRR, GËRR-VËRR, ÇDO TË ENJTE, NDONJËHERË DO LËNË SALLËN SI TË REVOLTUAR ME RAMËN, AI DO T'IU NXJERRË GJUHËN, DO TALLI BYTHËN DHE KËSHTU DO TË BËJË ME OPOZITË E LULIT PËR GJITHË JETËN!!

Daj Jaku16/09/2021 12:39

Merkeli në ikje erdhi për ti bërë mutin ideve të tua të shkatërrimit të Kombit Shqiptar. Salla të duartroket si dikur Enver Dullën sepse u premton ylefe o salep sulltan mesjetar në kohë moderne. Parlament mjeranësh të denjë vetëm me varë veten.

Shto koment

Denonco