FOTOLAJM/ Momenti kur Angela Merkel mbërrin në Tiranë

FOTOLAJM/ Momenti kur Angela Merkel mbërrin në Tiranë

10:20, 14/09/2021
A+ Aa A-

Ka mbërritur në Rinas kancelarja gjermane Angela Merkel. Kancelarja do të takohet në Tiranë me liderat e Ballkanit Perëndimor, në kuadër të Procesit të Berlinit.

Në orën 10:20 kancelarja do të takohet fillimisht me kryeministrin Edi Rama.

Pritja e kancelares do të nisë në Pallatin e Brigadave dhe do të përmbyllet me një konferenca të përbashkët mes Ramës dhe Merkel.

Kjo është vizita e fundit e Merkel në Ballkan, pasi në fund të shtatorit dorëzon detyrën si kancelare, pas 16 vitesh.

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco