SPAK: Asnjë nga ministrat e 'Rama 3' nuk është nën hetim

SPAK: Asnjë nga ministrat e 'Rama 3' nuk është nën hetim

09:12, 14/09/2021
A+ Aa A-

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit i ka kthyer përgjigje presidentit Meta, ku thotë se asnjë nga kandidatët për ministra në qeverinë ‘Rama 3’ nuk është nën hetim nga ana e tyre. 

SPAK thotë se asnjë prej emrave të paraqitura nga presidenti nuk është i regjistruar si person nën hetim në regjistrin e njoftimit të veprave penale të Prokurorisë së Posaçme.

Kujtojmë se afati i fundit që prokuroria duhej të kthente përgjigje ishte 15 shtatori, ndërkohë që SPAK është përgjigjur një ditë para.

Kërkesa e Metës bëhej për të evidentuar nëse ndonjë prej këtyre zyrtarëve janë duke u hetuar apo jo nga Prokuroria.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Patronazhisti17/09/2021 21:56

Rama urdhëroi Kimeten që të kërcënonte prokurorët me kartelën "non grata" nëse do të deklaronin ndryshe për Peleshin, Ulsiun, Ballukun e me radhë. SPAK është structure në varësi të Edvinit dhe Kimetes. Kjo e fundit është punonjëse part time tek Edvini. I lan brekët dhe I ndron pelenat. Ha edhe oriz te kuq.

Kimetja14/09/2021 15:31

Kimetja i beri nje vizite SPAKut para se te dilnin pergjigjet

Shqiptari14/09/2021 14:57

TURPI I TURPEVE TË BOTËS!!! SIÇ DUKET LIKJA KËTË KËRKESË TEK SPAK DHE PROKURORIA E BËRI QË TI DISKEDITONTE PËRPARA BOTËS!! HAHAHAHAHAAAAAA!!! SPAKUUUUU! SPAKUUU! SPAKUU! SPAKU! SPAK!! ASPAK!!! O POPULL SHQIPTAR!!! POR TË PAKTËN DIKUR BËHEJ DIÇKA NË EMËR TË POPULLIT!! JA PRA, EDHE SPAK E DHA ÇERTIFIKATËN E PASTËRTISË KIMIKE PËR TË GJITHË MINISTRAT E QEVERISË MË TË KORRUTUAR NË BOTË!! PËR ÇFARË DO AKUZOHEN KËTA?? KUSH JANË ATA MUTËRIT E KORRUPTUAR QË NA ÇANË TRAPIN KËTA NDËRKOMBËTARËT ME ATO MUT RAPORTET E TYRE TË STERROSURA PËR QEVERINË TONË??? MË TË KORRUPTUARIT E SHQIPËRISË JANË ATA QË SHESIN TEK TREGJET "GABI"! MË TË KORRUPTUARIT E SHQIPËRISË JANË ATO PLAKAT DHE PLEQTË E SHKRETË QË SHESIN QEPË, PRAS, SPINAQ, DOMATE DHE LAKRA NËPËR TROTUARE, SA PËR BUKËN E GOJËS!!! MË TË KORRUPTUARIT JANË ATA TË SHKRETËT QË MBLEDHIN KANOÇE DHE BIDONA PLASTIKE NËPËR KOSHAT E PLEHRAVE!!! KËTA NA PO NA PENGOJNË PËR TË HAPUR NEGOCIATAT DHE NA LANË JASHTË BE!! PËR TË GJITHË KËTA SPAK DUHET TË NXERRË URDHËRAT E ARRESTIT. SPAK KRYEMINISTRIT, MINISTRAVE, LALI PLEHRAVE DHE SUBASHËRVE TË BASHKIVE, KLODIAN ZOTOVE DHE KRIMINELEËVE TË LIDHUR ME RAMËN, T'IU HANË MUTIN!!! KËTA NUK KANË LIDHJE FARE AS ME KORRUPSIONIN DHE AS ME KRIMIN E ORGANIZUAR!! KUJDES JU QË VIDHNI NGA PAK!! KUJDES JU QË MBLIDHNI KANOÇE NËPËR KOSHA, KUJDES, RUHUNI NGA SPAK SE JUVE JU SKUQIN KËTA, JU BËJNË TË VDEKUR, JU BËJNË QË TË DHISNI GJAK!!!! SEPSE VETËM PËR JU ËSHTË SPAK!!!!

Daj Jaku14/09/2021 14:29

ASPAKU u krijua për të zhdukur dosjet e krimeve të ministrave të E Dramës, kujtoni Saje Qorrin, Ermut Veli fikun, Ulsi Manjën, Ilir Hamdi Beqen, Damixhan Gjiknuriun, Arben Ahmetaj, Ogerta Manastirleshin, hajduten e 25 milion € në doganë të Spjerdhopallës, Balluken e Albkontrollit dhe të tenderave publike, Holta Xhaxheshën, Tantan Lanen miliarder, Prejleshin … Thonë që peshku qelbet nga koka … por unë nuk jam në gjëndje të gjej qoftë një copë të vogël të pa qelbur andej nga fundi i bishtit. Kush njeh ndonjë të paqelbur të më shkruajë një koment. Falemnderit ASPAK.

Sokoli14/09/2021 11:13

Kanë harruar të shtojnë edhe frazën: " Sepse kështu na ka urdhëruar Rama" , që të mos i hetojmë. Hajde drejtësia e re, më e vjetër se e vjetra!

Lulzimi14/09/2021 10:05

dmth gjate ketyre 8 viteve nuk ka pasur korrupsion.... Ha Ha ha ha por pse na çajne trapin keta perendimoret se kemi korrupsion qe ndalon dhe investitoret e huaj të hedhin miliardat ketu...???? Rnoft Reforma në Dreqtësi.. !!!

Shto koment

Denonco