VIDEO/ Incident me Federica Mogherinin, të rinjtë i zënë rrugën me pankarta, ndërhyn garda

VIDEO/ Incident me Federica Mogherinin, të rinjtë i zënë rrugën me pankarta, ndërhyn garda

19:44, 03/03/2017
A+ Aa A-

Në momenti që diplomatja e lartë e Bashkimit Europian Federica Mogherini po largohej nga Universiteti Politeknik, disa të rinj të FRPD iu afruan me pankarta në duar, ku shkruhej “We want free and fair elections” (duam zgjedhje të lira dhe të ndershme).

Për t’iu shmangur një përgjigje, Mogherini nxitoi të futej në makinën e eskortës që e shoqëronte, ndërsa punonjësit e Gardës ndërhynë për të larguar të rinjtë.

Federica Mogherini po zhvillon vizitë zyrtare në Tiranë si pjesë e turit ballkanik. Ajo zhvilloi një bashkëbisedim me studentët në ambientet e Universitetit të Tiranës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Krenar mucaj04/03/2017 02:46

Une e dua European Po me shpirt dhe Jo nga ana materjale shqiptar shpirterisht me europen dhe globi nje Jo nga ana materjale se dhe shum shum europian jan shum materialist racist duhet te jemi human se Ketu jan dallavere dhe Jo realist jemi te brisht ne kete univers qe jetojm Po kemi krrjerist qe mendojne se universi dhe ne jemi te ketyre

Qytetar03/03/2017 21:26

ik o Shoku viktor mbaje me dor . Akoma se ke marre vesh se ça deputetesh ka fut Rama ne parlament kriminele e perdhunues e hajdute qe do te marresh vesh kush eshte burre i mire ti dashke Velingun e Drames mor Shoku viktor

Viktor03/03/2017 19:53

Koqet!ne vertet i duam zgjedhjet te lira dh te ndershme,por me oare vetingun,te marrim vesh se kush eshte burre i mire!

Shto koment

Denonco