Ish-kryeministri Sali Berisha njofton konferencë për shtyp

Ish-kryeministri Sali Berisha njofton konferencë për shtyp

09:17, 05/08/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar një konferencë për shtyp ditën e sotme.

Në një njoftim për mediat, bëhet me dije se konferenca do të mbahet në orën 12:00.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ish-kreu i PD-së njofton: “Të dashur miq, sot në orën 12:00 do të zhvilloj një konferencë për shtyp në hotel Rogner (salla Antigonea)! Ftoj mediat, sipas dëshirës, të jenë të pranishme! Sb”.

ritet që ish-kreu i demokratëve të flasë për padinë e tij ndaj sekretarit amerikan, Antony Blinken pas shpalljes non-grata nga SHBA.

Pak ditë më parë, Berisha pati replika në distancë me kryediplomaten e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim pasi kjo e fundit kërkoi largimin e tij nga PD.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku05/08/2021 12:07

Mos bëj gabm të japësh dorheqjen nga Parlamenti Doktor. E ka thënë edhe E Drama që ne jemi vënd sovran dhe nuk kemi nevojë të na vijnë dy kinezë (Lu Kim) për të na kthyer barngrënës tek Enver Maceduni.

Shto koment

Denonco