Gerti Bogdani: Çfarë pune ka kryetari i Bashkisë së Tiranës në Lojërat Olimpike të Tokios?

Gerti Bogdani: Çfarë pune ka kryetari i Bashkisë së Tiranës në Lojërat Olimpike të Tokios?

20:10, 02/08/2021
A+ Aa A-

Ish-deputeti i PD-së Gerti Bogdani, me anë të një statusi në “Facebook” ngre pyetjen se çfarë pune ka kryetari i Bashkisë së Tiranës në Lojërat Olimpike të Tokios.

Bogdani thekson se në të gjitha mënyrat si mund të ketë marrë paratë Veliaj për të shkuar në Tokio, është e rëndë.  

Ai shton se kjo vizitë ndodh, në kohën që Tirana po mbytet me beton dhe është bërë e pajetueshme.

Postimi i deputetit të PD-së Gerti Bogdani:

Çfare pune ka Kryetari i Bashkise se Tiranes ne lojrat Olimpike te Tokyos?

Nese ka shkuar si pjese e delegacionit eshte shume e rende, sepse shteti nuk kishte leke per patur delegacion te plote, e keshtu i la lojtaret pa trajner e pa staf mjekesor!

Nese ka shkuar me shpenzime nga buxheti i Bashkise, prape eshte shume e rende, sepse buxheti i Bashkise eshte ngushtesisht i lidhur me shpenzime per qytetin e jo me udhetime per qejf te kryetarit. Nese Bashkia e Tiranes kishte nje buxhet per lojerat olimpike, do kish kontribuar shume me mire duke ia dhene keto ne ndihme delegacionit qe te conte trajnere e staf mjekesor!

Nese ka shkuar me para nga xhepi, prape eshte rende, se disa mijera euro shpenzime biletash e hoteli per disa foto e selfie, jane shume per nje kryetar bashkie qe paguhet me rroge shteti!

Tirana kafshohet çdo dite e mbuluar me beton, bizneset mbyten me taksa, qytetaret me çmime te ngritura te çdo sherbimi (edhe te ujit te papijshem), nderkohe lista e sjelleve arrogante e abuzive me parate e qytetareve vazhdon e rritet! Tirana meriton me shume!!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Genti02/08/2021 21:24

Po ti çfare pune kishe me ato Harapet e zinj dhe oligarkun e inceneratove qe kishe dale foto ne Afrike.

Genti02/08/2021 21:24

Po ti çfare pune kishe me ato Harapet e zinj dhe oligarkun e inceneratove qe kishe dale foto ne Afrike.

Shaba02/08/2021 20:54

SIGURISHT QE KA SHKUAR ME PARE XHEPI SEPSE AI, EDI RAMA DHE ANTARET E NARKO-BANDES KRIMINALE RILINDJA KANE 8 VJET QE E FSHIJNE BYTHEN ME 100-200 EURO NE VEND TE LETRES HIGJENIKE, E TI PO THUA DISA MIJERA EURO PER BILETA AVIONI APO HOTELE!! MINISTRESHAT E QEVERISE RAMA DHE HAJDUTET E BASHKISE SE TIRANES MAZNIKET LLAPAQIKET, SHKOJNE DERI TEK NUSRETI NE DUBAI VETEM PER TE PROVUAR NJE COPE BERXOLLE ME PLUHUR ARI E PER DHJERE MONEDHA ARI, TE TJERAT FLENE NE ZAGREB NE DHOME HOTELI 1500 EURO NATA!! PASTAJ LALI PLEHUT PARATE IA JEM MAMI QE E KA PENSIONIN 5000 EURO NE MUAJ DHE GRUAJA QE E KA RROGEN NE SHTET 20 MIJE EURO NE MUAJ, PRANDAJ LALI PLEHU SHKON DERI NE TOKIO EDHE 4-5 HERE BRENDA 2 JAVEVE PO I DESH TRAPI! NDERSA JU VAZHDONI LLAPNI EDHE PER 20 VITE TE TJERA! JU U QATE NGA NEXHMIJA ME KAFE DHE CAJRA!!!

Shqiptari02/08/2021 20:44

I LUMTE BYTHA KUR GJEN SYLESHA, QULLACER, FRIKACAKE, TE MBARUAR DHE CUNA MAMAKASH QE U MERR BUKEN PULA NGA DORA, SI BENI ECEN VETE QE KANE FRIKE EDHE NGA PULAT!!! E KISHIT PUSHTETIN 4-VJECARIN E PARE 1992-1996, PERIUDHA ME E ARTE DHE ME E FAVORSHME PER SHQIPERINE DHE POPULLIN SHQIPTAR. ISHTE QEVERIA E PARE DEMOKRATIKE E SHQIPERISE QE KISHTE MBESHTETJEN ME TE MADHE NE CDO DREJTIM PREJ TE GJITHA QEVERIVE TE SHBA, BE DHE TE VENDEVE TE EVROPES, POR E BETE SHTETIN DHE PD LESH E LI CA TE NENES DHE CA TE NJERKES, DHE UA MOREN KOMUNISTET PUSHTETIN ME GURE, DRURE DHE ARME DERI SA UA SHKRINE FARE SHTETIN. UA DHA POPULLI SHANCIN PER HERE TE DYTE 2005-2013, PERSERI SHBA, BE DHE TE GJITHE BOTEN DEMOKRATIKE E KISHIT ME VETE, U MBESHTETI PA KURSIM, POR PERSERI E DHJETE, U HYRI VETJA NE QEJF DHE I HARRUAT ATA QE U DHANE VOTEN DHE MBESHTETJEN POPULLORE, IA VARET ILIR METES DHE LSI MULCITE NE QAFE DHE KOMUNISTET UA MOREN PERSERI ME GJITHE PUSHTET, ME GJITHE ILIR METE DHE ME GJITHE LSI!!! NUK DINI JU TE MBANI PUSHTETIN SEPSE JU SAPO VINI NE PUSHTET FILLONI DHE HANI NJERI-TJETRIN. DHE KUR DY DESHE ZIHEN I FITUAR DEL UJKU QE RRI E PRET! TANI, HAJANI MUTIN EDI RAMES, ERJON VELIAJT, GRAVE DHE FEMIJEVE TE TYRE DHE TE GJITHE NARKO-BANDES RILINDJA PER NJA 28 VITE TE TJERA SA TE KENI LENE LESHTE FARE!

Shto koment

Denonco