Përplasje me policinë në kanionin e Sinecit

Përplasje me policinë në kanionin e Sinecit

19:39, 02/08/2021
A+ Aa A-

Banorët janë përplasur me policinë në Kanionin e Sinesit.

Protesta e banorëve të Sinecit, për shkak se edhe pas vendimit për pezullim të punimeve, firma nuk e ka ndërprerë punën.

Pas vendimit të marrë nga AdZM Elbasan për Sinecin, pritej që firma "Salillari" të ndërpriste punimet.

Banorët e zonës kanë bllokuar sot me forcë mjetet e firmës "Sallillari", por janë përleshur e rrahur me efektivët e policies.

Në mbështetje të banorëve të Lumasit kanë ardhur edhe ambientalisti Sazan Guri dhe avokati i çështjes, Arben Llangozi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco