Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

19:31, 02/08/2021
A+ Aa A-

Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”.

Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e tij, duke thënë se shitësit shesin një kilogram fiq 13 mijë lekë, prandaj “meritojnë” një polici madje edhe më keq se të Erion Veliajt, por si të Enver Hoxhës.

“Ky ‘katundari’ sot shiste 13 mijë lekë kilogramin e fiqve. Këtë çmim nuk e gjen as në Afrikën e Jugut, Japoni apo në Australi. Këtë çmim e gjen vetëm në bregdetin shqiptar. Nuk paguajnë as taksa dhe as qira, por çmimet i kanë si në hënë.

Sot u binda se këta nuk e meritojnë policinë e Erion Veliajt, por më keq, këta duhet t’i marrësh zvarrë si policia e Enver Hoxhës, që iu sekuestroi edhe pulat. Dhe, nuk është problemi për ne që punojmë jashtë, por për ju në Shqipëri, që për një ditë pune merrni sa për dy kokrra fiq”, shkruan Spahiu.

Në lidhje me këtë konstatim skandaloz të Spahiut, ka reaguar aktivisti dhe autori i memeve, Genc Sejko. Sejko thekson se “katundari”, siç iu referohet me përbuzje Spahiu, nuk kanë shitur një vend në gjykatë për 50 mijë euro, duke pasur parasysh kohën kur ish-kreu i AK-së mbante postin e nënkryetarit të ILD-së.

“Ça të bëjë “katundari” i shkretë?! Ai nuk e ka pasur fatin që të shesi 50 000 euro një vend në gjykatë, e pastaj të shkojë e të jetojë për vite të tëra në perëndim pa punuar asnjë ditë”, shkruan Sejko.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari02/08/2021 21:08

O SEJKO!! 50 MIJE EURO I VJEN ANES KRESHNIK SPAHIUT TI, SEPSE AI KA MARRE 200-300 MIJE EURO PER NJE EMERIM GJYQTARI APO PROKURORI, ME ATO PARA GJASME NGRITI PARTINE AK, POR QE PARATE I MORI TE GJITHA PER VETE DHE 50 MIJE EURO I BLEU MAKINE GRUAS! ME MILIONAT E TJERA IA MBATHI JASHTE VENDIT NGA FRIKA E ARRESTIMIT DHE VETTINGUT DHE NGA SPAK. PRANDAJ SI MI HALESH NGA FRIKE DEL VETEM NEPER EKRANE E MBRON RAMEN DHE SHAN OPOZITEN ME SHPRESE QE RAMA TA SHPETOJE! NDAJ TIJ SPAK DUHET TE NISE URGJENTISHT HETIMIN!

liu 02/08/2021 20:08

KATUNARI TEK E FUNIT SHET MALLIN E VET SHE SUHER RRESPEKTU NDERSA KY PEDERASTI KA ABUZU ME VENIN E PUNES

Shto koment

Denonco