VIDEO/ Bezhani: Rama dhe Veliaj përvetësuan skuadrat olimpike. Fidel Ylli bleu votat për t’u bërë president i KOKSH-it

VIDEO/ Bezhani: Rama dhe Veliaj përvetësuan skuadrat olimpike. Fidel Ylli bleu votat për t’u bërë president i KOKSH-it

18:25, 02/08/2021
A+ Aa A-

Ish-presidenti i KOKSH, Viron Bezhani, i ftuar në studion e edicionit informativ të lajmeve në Syri Tv, foli për dështimin e kuqezinjve në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Bezhani i tha moderatores Eneida Ndoci se presidenti aktual i KOKSH-it, Fidel Ylli, ka bërë “qoka” me përfaqësimin e Shqipërisë në Olimpiadë.

Sipas Bezhanit, Fidel Ylli nuk i ka vënë rëndësi rezultatit të sportistëve tanë në Olimpiadë, por njerëzve që e kanë ndihmuar të bëhet president i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar.

“Presidenti i KOKSH-it, Fidel Ylli, ka dashur të bëjë qoka me përfaqësimin e Shqipërisë në Olimpiadë. Ai nuk i ka vënë rëndësi fare rezultatit, por njerëzve të cilët e kanë ndihmuar për t’u bërë president i KOKSH-it.

Rezultati i Brikenit (Caljes) ishte i mirë, por me një kujdes më të madh do të kishim një rezultat edhe më të mirë.

Të pretendosh për medalje dhe të mos kesh interesimin e duhur, kjo nuk është normale.

Sportisti nuk ka nevojë për t’i rënë shpatullave, por për kushte.

Sportisti që shkon në një aktivitet të tillë, duhet të ketë trajnerin me vete, patjetër.

Erion Veliaj dhe Edi Rama, kanë përvetësuar skuadrat olimpike, kryeministrit nuk i takon të japë flamurin, është kompetencë e Presidentit.

Fjalimi i Ramës për Fidel Yllin është i turpshëm, jo si fjalim kryeministri

Fidel Ylli ka blerë votat me paratë e shtetit për t’u bërë president i KOKSH-it.

Erion Veliaj thotë që dënon krimin, por bashkëpunon me të”, deklaroi Viron Bezhani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco