Lajmi i fundit

Mbyllet votimi për Bundestagun, ja shifrat e Exit Polleve

VIDEO/ Berisha i prerë: Edhe një po të mbetet, unë jam njëri prej jush

VIDEO/ Berisha i prerë: Edhe një po të mbetet, unë jam njëri prej jush

10:33, 02/08/2021
A+ Aa A-

Themeluesi i Partisë Demokratike dhe ish kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka publikuar mëngjesin e kësaj të hëne në faqen e tij në FB një video ku ai shfaqet duke bërë një betimi i tij solemn para demokratëve.

Pas zhvillimeve të fundit dhe kërkesës së ambasadores Yuri Kim për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. për ta larguar Berishën nga grupi parlamentar, mesazhi është i qartë: Nuk do të shkëputet nga Partia Demokratike që themeloi, për asnjë lloj arsye.

“1000 të mbeten, do të mbetem njëri prej jush. Sikur 100 të mbeten, do mbetem njëri prej jush. Sikur 1 të mbetet, do jem njëri prej jush. Rroftë Partia Demokratike! Zoti i bekoftë demokratët”, deklaron Berisha në video e shpërndarë sot.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Leonsio02/08/2021 13:59

Bravo , askujt nuk i je perkulur , sepse je ne te drejten tende , ke mbeshtetjen totale te gjithe antaresise se PD ... zonja K.. , le te shoalle nin grata kriminelet te vjeter dhe te rinj te krahut tjeter , sepse i kane ne pergjime dhe afera te te deklaruara boterisht ... edhe njehere ju uroj shendet dhe pasion te madh per te frymezuar akoma me shume çdo demokrat te ndershem ...

korcari02/08/2021 12:57

doktor je njiesh beju balle soristave me respekt per liri korcari vdekie soros

Gj02/08/2021 11:39

Bravo Zoti Berisha, zonja Kim ka ik nga truri ajo nuk është diplomate por një person që po mbron kriminelet, kaq kisha

Skrapari02/08/2021 11:35

A mund te tradhetohet ky Burre Shteti, themeluesi i pluralizmit dhe demokracise Shqiptare? Kimete ne demokratet e vertete ne jete te jeteve me Gjigandin Prof. Doktor Berishen do te jemi. Mesoje mire kete gje. Mesoja dhe blinkenit.

t02/08/2021 10:49

E kaluara nuk eshte me berishen,e sotmja po.Demokratet nqs do mblidhen(qe do jete gabim)duhet ta mbeshtetin berishen per qenien e tij ne kuvend.Per mekatet e berishes le te merren ata qe duhet te merren,por sot me shume ne kuvend duhet prezenca e Berishes se sa e L.B.Qeveria vetem ne korrik ka shkelur 2 here kushtetuten dhe asnje institucion drejtesie nuk vepron dhe ref.ne drejtesi na e pengoka Berisha,sic thote kukumjacka e rruges elbasanit. Jo vetem demokratet por shumica e popullit po ha bar qe kur ne shqiperi sundon edrama.

Shto koment

Denonco