Raporti i OSBE-ODIHR, reagon ambasada e SHBA: Mbajini shënim rekomandimet

Raporti i OSBE-ODIHR, reagon ambasada e SHBA: Mbajini shënim rekomandimet

15:38, 28/07/2021
A+ Aa A-

Ambasada e SHBA ka reaguar në lidhje me raportin përfundimtar të OSBE-ODIHR, për zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas ambasadës së SHBA-së, të gjitha institucionet përkatëse që të shqyrtojnë raportin përfundimtar dhe rekomandimet e tij për të përmirësuar më tej zgjedhjet në Shqipëri.

‘Ne kemi mbajtur shënim Raportin Përfundimtar të ODIHR mbi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, i cili ndërtohet mbi bazën e raportit paraprak të 26 prillit.

Nxisim të gjitha institucionet përkatëse që të shqyrtojnë raportin përfundimtar dhe rekomandimet e tij për të përmirësuar më tej zgjedhjet në Shqipëri’, thuhet në reagimin e Ambasadës së SHBA-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Davidi 28/07/2021 19:44

Problemi esht te zgjedhjet e 25 prillit e jo ne zgjedhje te ardhshme. Sepse keto zgjedhje kan ren me kete raport nuk mund te vazhdoj qeveria duhet te perseriten zgjedhjet zonja ambasadore e shbase

Shto koment

Denonco