OSBE-ODHIR: Si u përdor krimi për të blerë zgjedhjet

OSBE-ODHIR: Si u përdor krimi për të blerë zgjedhjet

20:54, 26/07/2021
A+ Aa A-

OSBE-ODHIR ka vërejtur në raportin final se qeveria përdori krimin për të blerë zgjedhjet dhe se partia në pushtet keqpërdori burimet shtetërore në favor të vjedhjes së zgjedhjeve.

‘Partia në pushtet përdori një seri avantazhesh përmes kontrollit të pushtetit qendror dhe lokal duke keqpërdorur burimet shtetërore.

Në Shkodër u regjistruan disa raste të shpërndarjes së parave në afërsi të qendrave të votimit.’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco