Shuplaka e ODIHR: Përdorimi i administratës i dha PS-së një avantazh domethënës

Shuplaka e ODIHR: Përdorimi i administratës i dha PS-së një avantazh domethënës

20:31, 26/07/2021
A+ Aa A-

Në raportin final për zgjedhjet e 25 prillit, OSBE-ODHIR nuk lë pa përmendur edhe ministrat e qeverisë Rama që u përfshinë në fushatë duke përdorur fondet shtetërore.

Përkundër një kuadri të fuqishëm ligjor të vendosur për të ndaluar keqpërdorimin e burimeve administrative dhe

minimizoni përparësinë e detyrës, ministrat vazhduan fushatën gjatë angazhimeve zyrtare.

Publiciteti që i dha partisë në pushtet një avantazh të rëndësishëm

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco