Aksidenti i autobusit, Rama: Çfarë fatkeqësie pikëlluese lajmi nga Kroacia

Aksidenti i autobusit, Rama: Çfarë fatkeqësie pikëlluese lajmi nga Kroacia

12:42, 25/07/2021
A+ Aa A-

Edhe kryeministri shqiptar ka reaguar pas aksidenti tragjik në Kroaci ku një autobus me targa të Kosovës doli nga rruga duke lënë 10 të vdekur dhe disa të plagosur.

Rama shkruan në Twitter se lutet që të plagosur rëndë t'ia dalin dhe u shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave.

Rama: Çfarë fatkeqësie pikëlluese lajmi nga Kroacia për humbje jetësh të vëllezërve e motrave nga Kosova. Lutem që të plagosurit rëndë t'ia dalin dhe ngushëllime vëllazërore familjeve të viktimave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Agim Krasniqi25/07/2021 14:29

Ti EDVIN KRISTAQ tradhtari nuk ke çka shpreh ngushllime false,sepse këta nuk janë bashkëkombasot e tu,por ata që janë de facto bashkëkombasit e tu janë serbët,armiqët të për betuar të shqiptarëve.

Shto koment

Denonco