Aktivisti i kujton ambasadores Kim se kush janë miqtë e saj

Aktivisti i kujton ambasadores Kim se kush janë miqtë e saj

12:15, 25/07/2021
A+ Aa A-

Nuk është hera e parë që ambasadorja amerikane, Yuri Kim shfaqet e qeshur me zyrtarët e lartë shqiptarë, që duhet të jenë subjekt i drejtësisë së re, të cilën ajo e mbron me pasion.

Këtë herë në rrjetet sociale u pa një foto e saj me zyrtarët socialistë, Elisa Spiropali dhe Niko Peleshi.

Aktivisti Genc Sejko nuk e kurseu ironinë në një koment online.

"Sipas raportit të Kontrollit të Lartë të Shtetit, zonja që ke në krah, zonja ambasadore, i ka shkaktuar të paktën 5 milion euro dëm dikasterit që dikur drejtonte. 

Zotëria që ke përballë u shkarkua si ministër për paaftësi. Kjo sepse nuk deshën ta fusnin në burg për lejimin e shitjes së pesticideve të rrezikshme. 

Njerëzve u vjen për të qeshur kur gjatë ditës deklaroni se mbështesni reformën në drejtësi, e gjatë natës harboheni me ata që duhet të ishin subjekt i saj. 

Ndize edhe një tjetër, Kimete! E paske filluar me paketë?!," shkruan ai.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Dashi28/07/2021 17:40

E ç'mund të presësh nga një kuçkë , që veç ambasadore nuk mund të jetë , që nga momenti qe rreshtohet perkrah hajduteve e harbuterve?

Usa 28/07/2021 16:38

Pse NUK I kerkon D.LU - se informacione per Peshkaqenet shqiptare moj z .kim.LU na premtoi se do hanim ca dite peshk ( mjeket thone eshte ushqim I shendetshem ) Ose peshqit embedhenje e cane rrjeten e LU-se ose AI ia shiti RRAMES DHE RAMA I KA FUTYR NE FREEZER TI HAJE PAS 3 VJETESH, o se ata (peshqit) do ngjallen e do hane e dhe z .kim .Me vjen cikez keq.

ramadani25/07/2021 18:15

ATA QE PO RI KIM JANE CIRONKA ZOTI SEJKO. PESHQIT E MEDHENJ E DERGOJNE QE TE RIJE ME CIRONKAT, E CBEN AJO E GJORA PERSHESH HA.

ramadani25/07/2021 18:04

Ata qe po ri ajo prap jane cironka, po ajo ri me peshqit tam ashtu dhe nuk i ben syri ter. BRAVO KIM PESHKATARI.

Messi 25/07/2021 17:15

Kurva, me kurvat rri!

21 dhjetori25/07/2021 17:10

erdhe Kim.... e po iken "Kam Satdush" dhe me pershtypjet me te mira....

Shqiptari25/07/2021 16:19

SHQIPERIA VENDI ME I LUMTUR NE BOTE PER AMBASADORET E QESHUR, TE NGERDHESHUR E TE NGJESHUR ME MILIONA LEKE DHE DOLLARE TE SHBA, BE DHE OSBE, POR SIDOMOS PER ZNJ. KIM DHE KRIMINELET E NARKO-BANDES FASHISTE RILINDJA!!! PSE TE MOS JETE E LUMTUR MAMICA SPIROPALI ZONJA 5 MILION EURO E DOGANAVE???!!! PSE TE MOS JETE I LUMTUR Z. PREJLESHI, MAMUTHI I VJEDHJEVE NE CDO MINISTRI QE KA QENE??!!! SA BUKUR QE DUKESH MOJ ZNJ. KIMETE MIDIS HAJDUTEVE QE NUK PJERDHIN NGA DREJTESIA QE TI NGRITE???!!!! RROFSH MOJ ZNJ. KIMETE! TE PASTE SHQIPERIA ME KIMET SEPSE NGA MBESHTETJA DHE BUZEQESHJA JOTE KRIMI PO LULEZON NE PUSHTET DHE EDVIN SATRAP RAMA PO BEHET DIKTATOR, PO BEHET MBRET!!! RROFTE MIQESIA AZIATIKO-KINEZE-SHQIPTARE!!!! ZNJ. KIMETE BOLL E TALLE BUCEN TENDE TE VOGEL ME SHQIPERINE DHE POPULLIN E SHKRETE SHQIPTAR!!! NUK TA KEMI PER BORXH KETE TALLJE BYTHE!!!

Korabi25/07/2021 15:45

Pune kurvashe mos u habite z.Sejko

Koktuli&donika25/07/2021 15:29

Shkerdhata te pista… Koktuli mendje fyell qe kujtoi se merrte vesh nga cdo gje dhe rilindarja pisanjose se bashku me Kimeten nga Kina po kalojne nje mbremje VIPash; per cfare te kene duke folur valle? Me siguri per ngrohjen globale

Daj Jaku25/07/2021 15:03

Çfarë presim nga siamezje Kimete ne që shesim votën për një thes miell? Gomarin nga balta e nxjerr i zoti.

Landi25/07/2021 14:19

Te lumte se na çau trapin

Gj25/07/2021 13:38

Të lumtë goja Zoti Sejko mirë ja bëre se na mori më qafë ajo Kim.se dhe emrin do të ja shkruj me shkronja të vogla

Taksapaguesi shqiptar 25/07/2021 13:23

Intimidon SPAKun Kimetja, prandaj del ne foto me këta. Çon mesazhin qe keta me ka porositur Edvini jo kësaj rradhe por me vone . Pe Leshi nga ndihme berber u be pronari I Pazarit te Korçes, Prespës, disa pallateve dhe vilave. Vila në Korçe me 127 çati e Pe Leshit ( tallje bythe e arkitektit) demostron mutacionin e rilindareve. Nga pabythsa ne oligarke. Kurse kjo biba e Prenjasit shih e shkruaj. Mgjs 5 mln euro ne dyshek vazhdon perdor gazete ( Temen e ka qejff) per fshirje b... Kimete je yll si Sorrosi, oriz oriz ....te kuq

Skrapari25/07/2021 13:09

Cfare pacavure ambasadore.

Leonsio25/07/2021 13:07

Me sakte nuk behet , por , me çfare po shohim znj. Ambasadore del hapur ne mbrojtje te ketyre qe duhet te ishin objekti SPAK ut ... turp per ate ...

N25/07/2021 13:01

Njelloj si spiropalla është edhe kimetja.

Askushi .25/07/2021 12:55

Genti Sejko! Urime nga unë per kurajon ,por më vjen keq se jeni tejet i cekët në njohuritë e kulturës së Politikës : 1) çdo politikani për qëllimet e veta mund ti afrohet për pozim një hajdut,një veasës një mashtrus për ta përdorur kur ti nevoitet ky pozicionim .dhe 2) Përfaqësusit diplomatik kan kontakte të detyrushme me qeverinë . Kushdo qofshin ata, edhe kur të nesërmen do përfundoi në gijotinë . Pa ju bërë gjyqi ekziston "PREZUMUMI I PAFAJESISE" "Nuk të kushton asgjë se do ti falësh një buzëqeshje , ati që pas pak do ti marrësh jetën" .... e ardhur nga e shkuara e largët. Respekte .

Shto koment

Denonco