Teatri, inceneratorët, Beccheti i nxjerrin bojën Drejtësisë me regji!

Teatri, inceneratorët, Beccheti i nxjerrin bojën Drejtësisë me regji!

11:10, 24/07/2021
A+ Aa A-

Nga Petrit Vasili

Ka tre superçështje të medha, Teatri, Inceneratoret dhe Beccheti, të cilat presin përgjigje.

Tre çështje ku faji dhe fajtorët janë të qartë, dokumentet pa fund dhe dëmi i shkaktuar është kolosal.

Drejtësia me regji ka mbyllur sytë e veshët dhe ka lidhur duart sepse fajtorët janë Kryeministri, Qeveria dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës.

Drejtësia me regji pranon të bëhet qesharake, bile lolo e vërtetë, duke ia mbathur në Lushnje, Pogradec dhe Fier, duke u rënë teneqeve të drejtësisë fiktive për të bërë gjoja zhurmë për të mos u dëgjuar këmbanat e Teatrit, inceneratorëve dhe Becchetit.

Drejtësia me regji përjashton dhe rrëzon reformën në drejtësi.

Shqiptarët presin drejtësi të vërtetë dhe jo drejtësi me regji, që mbledh mbeturina drejtësie lart e poshtë për t’u hedhur hi syve shqiptarëve dhe për të çimentuar pandëshkueshmërinë e Kryeministrit, Qeverisë dhe Kryetarit të Bashkisë së Tiranës.

Psherëtimat e kremtimet qesharake për Reformën në Drejtësi bëhen edhe më të neveritshme, kur shikojmë këtë Drejtësi me Regji, që dridhet e spërdridhet përpara çështjeve të mëdha dhe bën si shumë aktive e trime, kur merret me ngordhësira, të cilat propaganda pro-Rilindje kërkon që t'i shesë si çështje të rëndësishme, kur janë e mbeten vetëm ngordhësira.

Drejtësia e vërtetë flet me veprime dhe jo me propagandë.

Drejtësia me regji jeton vetëm prej propagandës dhe gjallon falë saj dhe parave e privilegjeve të pista të pushtetit të Rilindjes.

Drejtësia, nëse ia mban dhe guxon, le t'i japë përgjigje Teatrit, inceneratoreve dhe Becchetit dhe le t'i çojnë përgjegjësit përpara drejtësisë dhe të gjithë ne do duartrokasim fort.

Për sa kohë që nuk e bëjnë, nuk ka Reformë në Drejtësi, por ka vetëm Drejtësi me Regji!!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shaba24/07/2021 15:10

O Z. VASILI!!! O MOJ OPOZITE! LERINI DEKLARATAT, SHKRIMET, ARTIKUJT, INTERVISTAT, ANKESAT, DEGJESAT DHE VAJTIMET NEPER PORTALE, GAZETA, FB, TWITER DHE KANALE TELEVIZIVE!! A KENI BYTHE QE TA ZGJONI NGA GJUMI DHE TA NGRINI POPULLIN NE KEMBE???!!! A E IMAGJINONI DOT ME KETO SKANDALE SE CFARE DO TE KISHIN BERE POPUJT E FRANCES, BELGJIKES, GJERMANISE, GREQISE, AUSTRISE, SHBA, KANADA, KOSOVES DHE KUDO TJETER??? KAQ TE MBARUAR JENI???? KU ESHTE DREJTESIA?? PO HE PRA? GJEJE! EDHE TI ISHE ANTAR I KOMISIONIT TE 4-RSHES QE FIRMOSET TEK OBORRI BORDELLOS SE AMBASADES SE SHBA NE 5 QERSHOR, DHE ME PAS EDVINI UA LA TOPIN E MUTIT NE DORE!!! JU PO THONI QE KY ESHTE NJE BORXH DHE NJE FATURE E RENDE FINANCIARE PER FAMILJET SHQIPTARE!!! NONSENS! NONSENS!!! JOOOOO! KURREN E KURRES KJO GJOBE NUK ESHTE DHE NUK DO TE JETE KURRE FATURE PER FAMILJET SHQIPTARE!!! CFARE KUSURESH KANE SHQIPTARET PER GOMARLLEQET DHE HAJDUTLLEQET E EDVIN RAMES??!!!! A I PYETI NDONJEHERE KY HALE SHQIPTARET???? KETE GJOBE DO TA PAGUAJNE VETEM FAMILJET E EDVIN KRISTAQ RAMES, ERJON PLEH VELIAJ, GJIKNURET, AHMETAJT, BALLUKET, TUALETET, MANASTIRLINJTE, BEQAJT, GEGPRIFTET, ARDI VELITE, PJERINET, GJUSHET, SUBASHET, LLESHET, NDRECET, NIKOLLET, NUSHET, DOSHET, KAPOSHET, PLEHRAT, MAZNIKET DHE TE GJITHE NDYRESIRAT DHE QELBANIKET E NARKO-BANDES KRIMINALE RILINDJA! ATA DHE FEMIJET E TYRE TE JETOJNE SI PASHALLARE, SHEHIKE DHE SULLTANE DHE BORXHET T'I PAGUAJME E TI SHLYEJME NE DHE FEMIJET TANE!!! KURRE! KURREEEEEE!!! KU ESHTE SPAK???!!!!! PO KU KA SPAK? SPAK ESHTE ZENE KAPS QE NE DITEN E PARE QE U KRIJUA. ATA TE SPAK THJESHT MARRIN RROGAT NGA TAKSAT TONA DHE TEK-TUK KAPIN NDONJE CIRONKE SARDELE SA PER TE THENE QE JEMI AKOMA GJALLE!!! U DHJEFSHA MU NE SPAK!!! AS MOS SHPRESONI TEK SPAK PER SA KOHE RAMA ESHTE NE PUSHTET! QEVERIA ESHTE SHKEMB GRANITI NE BRIGJET E ADRIATIKUT DHE TE JONIT PERBALL SPAK, LIGJIT DHE KUSHTETUTES SE VENDIT!! ASNJE CIRONKE NUK ESHTE MBI LIGJIN! VETEM NARKO-SATRAPI I SURRELIT, BANDITET E TIJ TE RILINDJES, LALI ERJON PLEHU DHE KRIMINELET QE SPONZORIZOJNE BLERJEN DHE GRABITJEN E VOTAVE JANE MBI LIGJIN, NUK PJERDHIN FARE AS PER LIGJ E AS PER SPAK! POR ESHTE SPAK I ZENE KAPS QE PREJ TYRE PO DHJET GJAK!!! 447 MILIONE EURO DEM KOLOSAL FINANCIAR PER BUXHETIN E SHTETIT DHE TAKSAPAGUESIT SHQIPTAR I SHKAKTUAR NGA SATRAPI I SURRELIT DHE ZNJ. KIMETE, PA PIKEN E TURPIT QESH, NGERDHESHET DHE BUZEQESH EKRANEVE DHE I BEN THIRRJE POLICISE SE SHTETIT QE TE LUFTOJNE ME GUXIM DHE ME TRIMERI KUNDER KRIMIT ORDINER TE RRUGES!!! NDERSA KRYEKRIMINELIN E KA ATY PERPARA SURRATIT DHE SYBAJAMEVE DITE E NATE DHE VAZHDON AKOMA PATURPESISHT E QUAN ALEAT!!!! CFARE DO T'I NDODHTE PRESIDENTIT BIDEN NE SHBA NESE DO T'I SHKAKTONTE PER TEKAT DHE HUNDEN E TIJ NJE DEM TE TILLE EKONOMIK FINANCAVE MIJERA MILIARDESHE TE SHBA??? A E DI ZNJ.SYBAJAME SE CFARE BARRE E RENDE FINANCIARE ESHTE PER SHQIPTARET E VARFER 447 MILIONE EURO??? PO TE SHTOJME KETU EDHE RRETH 500 MILION EURO BORXHE NGA KONCENSIONET, PPP DHE TENDERAT KRIMINALE QE KA BERE QEVERIA E SATRAPIT TE SURRELIT? PO TE KEMI PARASYSH QE BORXHI PUBLIK KA ARRITUR SHIFREN 90% TE GDP SE SHQIPERISE???!!! PSE OPOZITA E BASHKUA PO FLE GJUME??? PSE NUK NDIHET?? PSE NUK E NGRE POPULLIN NE PROTESTA. DEMOSTRATA DHE PSE JO EDHE KRYENGRITJE PER TA RREZUAR KETE REGJIM FASHIST NARKO-KRIMINAL???

Skrapari24/07/2021 14:36

Zotni Vasili, politikani me i spikatur ne Shqiperi. Nuk ka koment kur flet Ai.

t24/07/2021 13:57

Keto qe ka bere aspak deri sot gezojne kimeten me shoke

Shto koment

Denonco