VIDEO/ Gjoba 110 milionë euro ndaj Becchetit, Koka: Qeveria shpalosi fytyrën e saj, SPAK duhet të reagonte

VIDEO/ Gjoba 110 milionë euro ndaj Becchetit, Koka: Qeveria shpalosi fytyrën e saj, SPAK duhet të reagonte

16:58, 21/07/2021
A+ Aa A-

Gazetari Bledian Koka, në një intervistë me moderatoren Eneida Ndoci në Syri Tv, foli për gjobën prej 110 milionë euro, që qeveria shqiptare do i paguajë Becchetit.

Koka thekson se qeveria ka shpalosur fytyrën e saj, duke shtuar se për rastin duhet që të reagonte SPAK.

“Qeveria shpalosi fytyrën e saj. Sot jemi me një shtet, që ka probleme të mëdha financiare. Denaj ka thënë vetëm atë që e dinim të gjithë. Ajo tha se ne do heqim para nga diku tjetër dhe do japim për biznesmenin. Duhet të kishim reagim nga SPAK, që duhet të hetonte kush janë përgjegjësit e këtij dëmi të tmershëm financiar.

Ka një sërë gjërash që duhen hetuar, si prsh kush vendosi që të mbyllet televizioni dhe si ka mundësi që Rama vendosi të jetë vetë gjyqtar, duke thënë se Beketi ishte kriminel. Nëse ka drejtësi të pakapur, SPAK duhet të ndërhynte, ndryshe drejtësia është totalisht e kapur. Janë edhe 440 milionë euro të tjera, që duhen paguar”, tha Koka.

Bledian Koka vlerësoi se ministrat dilnin e mashtronin publikisht, duke thënë se Beccheti nuk do marrë kokërr leku, por se kjo gjë doli haptazi se ishte mashtrim i madh.

“Ministrat thoshin se kokërr leku nuk do marrë Beketi, e në fakt po merr aq shumë para. Do paguajmë kokërr më kokërr, 110 milionë euro, gjyqin dhe kamat-vonesat e janë para që dalin nga xhepi ynë. Është futur në burg Eduard Kapri, pse ka bërë gabim procedurat për një tender 9 milionë të vjetra, për drutë. Për 9 milionë të vjetra, Kapri është në burg, kurse Rama për 110 milionë euro është akoma në atë post. Kryeministri, ministrant dhe të tjerët po marrin vendime në favor të njerëzve që iu rrinë afër, e drejtësia e re është mish për top. Aksionet e SPAK janë tallje e madhe. Ne kemi qeveri që vetëm shkatërron financat tona, kemi maxhorancë që do vetëm të sundojë. Po të kishte drejtësi, duhej të hapej hetim. Nuk pres ndërgjegjësim nga Rama”, u shpreh Koka.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari21/07/2021 17:45

NUK DO T'I PAGUAJE SHQIPERIA DHE POPULLI SHQIPTAR ATE GJOBE PREJ 445 MILIONE EURO, POR DO T'I PAGUAJE KOKERR ME KOKERR SHKAKTARET E KETIJ DEMI KOLOSAL FINANCIAR, EDVIN KRISTAQ RAMA DHE ERJON LALI PLEH VELIAJ!!! DO T'I PAGUAJNE VETE GOJEHALETE, DO T'I PAGUAJNE VETE NDYRESIRAT, HAJDUTET DHE KRIMINELET E SHQIPERISE, QE THANE NUK KEMI PER TE PAGUAR ASGJE!!! SPAK DUHET TE NXJERRE URGJENTISHT URDHERA-ARRESTET PER RAMEN DHE VELIAJN. PSE PO E VONON? PSE NUK KA BYTHE DHE NUK VEPRON? SATRAPI I SURRELIT NUK PYETI KURRE SHQIPERINE DHE POPULLIN SHQIPTAR, NUK I DISKUTOI FARE ME POPULLIN, NUK VEPROI AS NE EMER TE POPULLIT PER VEPRIMET E TIJ BANDITESKE KUNDER KETYRE BIZNESMENEVE!!! AI VEPROI VETEM PER INTERESAT E TIJ PERSONALE DHE PER TE MBUSHUR ME MILIONA EURO THASET E SARAJEVE TE TIJ TE SURRELIT DHE PER TE NGOPUR BYTHEN E LINDES! SI THONI JU? ATO 445 MILIONE EURO QE KA VJEDHUR RAMA DHE VELIAJ T'I PAGUAJME NE, PRINDERIT TANE, FEMIJET TANE DHE PRINDERIT TANE PER 50 VJET RRESHT???!!! SI THONI JU O SHQIPTARE DELE QE FLINI GJUME PREJ 8 VITESH, NE TE PAGUAJNE DHE RAMA, LINDA, REA, GREGU, ZAHO, LALI PLEHU DHE BUSHTRA E TIJ, KAJANI DHE GJYSHJA E TIJ BUCE, TE JETOJNE NE PARAJSE??? NE TE VUAJME PER BUKEN E GOJES DHE BANDA E RILINDJES TE JETOJNE SI SHEHIKE DHE TE HANE BIFTEKET E NUSRETIT DHE TE ZHGERRYHEN SI KURVAT PERTEJ DETIT???!!!! ATA QE I HUMBEN GJYQET DHE MILIONAT TONA, ATA DO TE PAGUAJNE!!!! OPOZITA TE MOS FLEJE GJUME! OPOZITA BASHKE ME AVOKATIN E POPULLIT DUHET URGJENTISHT QE TE NGRENE PADI PENALE KUNDER RAMES!! TE NGREJE POPULLIN NE KEMBE, NE PROTESTA, DEMONSTRATA EDHE KRYENGRITJE PO QE NEVOJA!! ATO MILIONA DO T'I PAGUASH EDHE T'I O POLIC I VERBER DHE PA TRU, QE I SHERBEN QORRAZI SATRAPIT TE SURRELIT DHE LALI PLEHUT TE BASHKISE, E GODET ME SHKOP GOME, HELMON ME GAZ POPULLIN TEND, NGA TAKSAT E TE CILIT T'I PAGUHESH DHE MERR ATE RROGE MJERANE, ME TE CILEN LALI PLEHU DHE OLSI E GREGU I RAMES FSHIJNE BYTHEN NE MENGJES!!! NGRIHU EDHE T'I O POLIC!!!

Shto koment

Denonco