Zgjedhjet e 30 qershorit 2019/ Gjykata Kushtetuese i drejtohet Komisionit të Venecias për vlefshmërinë

Zgjedhjet e 30 qershorit 2019/ Gjykata Kushtetuese i drejtohet Komisionit të Venecias për vlefshmërinë

20:49, 23/06/2021
A+ Aa A-

Zgjedhjet e 30 qershorit 2019/ Gjykata Kushtetuese i drejtohet Komisionit të Venecias për vlefshmërinë

Gjykata Kushtetuese do t’i drejtohet Komisionit të Venecias, duke pezulluar gjykimin për çështjen e zgjedhjeve të 30 qershorit 2019.

Palët kanë kohë që deri në datën 25 qershor që të dorëzojnë palë për Komisionin.

Palët në process duhet të dorëzojnë pyetje për Komisionin e Venecias.

Palët kanë të drejtë të sjellin vetëm nga një pyetje për çështjen.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gj23/06/2021 21:49

Kushtetuese gjykata ,pse duhet te shkosh ne Venecia kur i dini mire rregullat e lojës, se na e kthyet ne komunizëm.

t23/06/2021 21:38

Gj.K.leshi,pa integritet,nuk jau mban ta gjykojne dhe i drejtohen K.V.

Shto koment

Denonco