Meta publikon FOTO-n me Arqipeshkvin e Tivarit, zbulon dhuratën e veçantë

Meta publikon FOTO-n me Arqipeshkvin e Tivarit, zbulon dhuratën e veçantë

18:49, 20/06/2021
A+ Aa A-

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Mal të Zi, është takuar me Arqipeshkvin e Tivarit, Imzot Rrok Gjonlleshaj.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, Meta ndan foto ku shihet pranë Gjonlleshajt dhe shkruan se ka mirëpritur dhuratën e bërë nga ai, ‘Monografinë e Arqipeshkvisë së Tivarit’, një nga botimet krishtere më të vjetra në rajonin tonë.

 ‘Një rikthim i shumëpritur në Tivar, ku si përherë është kënaqësi të takohem dhe të bisedoj ngrohtësisht me Arqipeshkvin, Imzot Rrok Gjonlleshaj.

Reagimi i presidentit Ilir Meta:

Një rikthim i shumëpritur në Tivar, ku si përherë është kënaqësi të takohem dhe të bisedoj ngrohtësisht me Arqipeshkvin, Imzot Rrok Gjonlleshaj.

E vlerësoj dhuratën e tij, ‘Monografinë e Arqipeshkvisë së Tivarit’, një botim voluminoz kushtuar njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë, që mezi pres ta lexoj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco