Meta viziton monumentet historike të trevës së Krajës

Meta viziton monumentet historike të trevës së Krajës

12:38, 20/06/2021
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta ka shfrytëzuar këtë të diel për të vizituar disa monumente kulturore dhe historike të trevës së Krajës.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ kreu i shtetit thekson se ka vizituar dhe Kishën e Gjon Buzukut, në shoqërinë e arkeologut ulqinak, Dr.Anton Lulgjurajt.

“Kënaqësi të vizitoja disa nga monumentet kulturore dhe historike të trevës së Krajës, ndër të cilat edhe Kishën e Gjon Buzukut.

Mirënjohje arkeologut ulqinak, Dr.Anton Lulgjuraj, i cili më shoqëroi në këtë vizitë, për përkushtimin e palodhur për promovimin e traditave të shquara të zonës.”, shkruan Meta.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco