Me mësuesin e gjuhës shqipe, Meta në Mal të Zi: Mirënjohje për kontributin në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare

Me mësuesin e gjuhës shqipe, Meta në Mal të Zi: Mirënjohje për kontributin në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare

17:26, 19/06/2021
A+ Aa A-

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka vizituar ditën e sotme shkollën fillore "Gjergj Kastriot Skënderbeu" në Ostros të Malit të Zi sëbashku me me profesorin e gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj.

‘E falënderova me mirënjohje për kontributin e tij në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare në trevën e Krajës’, shkruan Meta në Facebook.

Postimi i plotë i Ilir Metës:

Në shkollën fillore "Gjergj Kastriot Skënderbeu" në Ostros, me profesorin e gjuhës shqipe, Ali Gjeçbritaj, i cili prej dekadash edukon fëmijët shqiptarë në Malin e Zi, me kulturën dhe traditat atdhetare.

E falënderova me mirënjohje për kontributin e tij në mbajtjen gjallë të vlerave kombëtare në trevën e Krajës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco