DOKUMENTI/ Largohen nga puna 1 mijë mjekë të rinj

DOKUMENTI/ Largohen nga puna 1 mijë mjekë të rinj

17:45, 18/06/2021
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë do të ndërpresë kontratat për 1 mijë mjekë specializantë, të cilët janë punuar gjatë kohës së pandemisë.

Në njoftimin e dhënë nga ministria thuhet se duhet të ndërpritet menjëherë kontrata e 1 mijë mjekëve specializantë dhe se lista me vendet vakante që do të mbeten, pas ndërprerjes do te plotesohet me emra te tjere.

Kjo kërkesë i referohet operatorëve shëndetësorë në qarqet; Tiranë, Elbasan, Vlorë dhe Shkodër.

Më poshtë, dokumenti i ministrisë së Shëndetësisë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco