Nuk i paguan hotelin, drejtori kërcënon vartësit në Ministrinë e Drejtësisë

Nuk i paguan hotelin, drejtori kërcënon vartësit në Ministrinë e Drejtësisë

17:17, 18/06/2021
A+ Aa A-

Një një nga drejtorët e Shërbimit të Provës, ka denoncuar kërcënimin që u është bërë sot në një takim në Ministrinë e Drejtësisë, 22 drejtorëve rajonalë, nga drejtori i përgjithshëm i shërbimit të provës, Anes Kapllani.

Sipas denoncuesit, ky kërcënim ka ardhur pas inatit që drejtuesi i përgjithshëm i shërbimit të provës kishte akumuluar me një nga drejtorët rajonalë, i cili nuk i pagoi faturën e hotelit dhe drekën gjatë një inspektimi.

Denoncimi është bërë publik edhe nga ish-kryeministri Berisha.

‘Nuk i paguajnë drejtorit hotelin, i pinë e zeza!

Ja si perdoren parate e takspaguesve!

Lexoni mesazhinnd qytetarit dixhital. sb

Mirmbrema Dok, une qe po ju shkruaj jam nje nga 22 drejtoret e degeve territoriale te sherbimit te proves, me ane te nje emeli jemi thirrur sot per nje takim ne Ministrine e Drejtesie ku ne takim do ishe zv ministri Karameta, dhe drejtori i pergjithshem “ kukull “ i sherbimit te proves Anes Kapllani, zoti karameta nga inati i mos pageses se nje fature hoteli dhe dreke nga nje nga 22 drejtoret gjate inspektimeve te tij na therret dhe na ben presion hapur nuk me njihni mua po keshtu dhe kukulla Kapllani na bejne presion nuk na njihni neve jashte kontekstit te nje mbledhje e cila duhej zhvilluar per te permisuar punen tone, e gjithe mbledhja ne ministri zgjati 4-5 minuta, flasin ne emrin e kryerilidasit me ka vendosur ai thot dhe jam me urdher nga lart, per te ardhur keq ku kemi rene turp i madh per shqiptaret qe ka keshtu horash ne pushtet. Te lutem anonim dok.’

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco