Rama i ofron punë publikisht kandidates së partisë së Topallit

Rama i ofron punë publikisht kandidates së partisë së Topallit

12:53, 17/06/2021
A+ Aa A-

Sandra Xheleshi, e cila kandidonte për deputete në zgjedhjet e 25 prillit nën siglën e partisë së Jozefina Topallit, “Lëvizja për Ndryshim”, është një nga aplikantet në nismën “Gati për Shqipërinë”, që ka tërhequr vëmendjen e kryeministrit Edi Rama, shkruan gazeta Panorama.

Në një komunikim që shefi i qeverisë ka pasur me të rinjtë aplikantë në një nga ciklet e sesioneve online, Rama i ka lënë një takim të resë me shefen e kabinetit të tij. Në fjalën e tij Rama shprehet se takimi do bëhet shpejt meqënëse këto ditë vajza ndodhet në Shqipëri, dhe nëse fiton në aplikim, ‘mos të lëmë të ikësh ndoshta’.

“Do bësh një takim me drejtoren time të kabinetit direkt meqë je në Tiranë që të shohim mos të lëmë të ikësh ndoshta. Do të lëmë një kontakt sot pasdite ndoshta ose nesër”, i thotë Rama -Xheleshit, e cila prej vitesh jeton në Britani dhe ka shfaqur interesin për të punuar dhe kontribuuar në Shqipëri.

Lëvizja për Ndryshim e Topallit e prezantoi Xheleshin, 26-vjeçaren që garoi në qarkun e Dibrës, në mars të këtij viti.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Flamur17/06/2021 18:02

Jozi shif shko eshe ti në kabinetin e edit nën tavolinë sepse edhe ti je goxha një intelektuale e madhe që mund të jep kontribute për vendin, na ishte dikur një film erotik me emrin "netët e nxehta të jozefina mucenbauer", me gjasë atë punë jozi e ka të sigurtë.

skendo17/06/2021 17:13

pazari gjes se gjalle, ku vlerat intelektuale i percakton shefi,i cili vet ka nje shkollim dhe produkt skarco medioker, ........kjo lloj shoqerie eshte e vetpjerdhur

Shkodran17/06/2021 15:59

Me kujton Shtatorin e 2013....me portalet. Rikthehet historia. Edi Rama ska ide per Shqiperin ,ska pas kurr. Shfrytezon kto qe gjasme kan iderera,a thua skemi ne iderera por paskan keto...

Shqiptari17/06/2021 13:54

PATJETER! PATJETER! AJO NUSE NUK DUHET KURRSESI QË TË LARGOHET NGA KY MUT VEND! SIÇ ËSHTË KATANDISUR SHQIPËRIA, EDHE KËTË NUSE DO TA MARRIM PARTIZONE!! INSHALLAH ËSHTË BEQARE OSE PO NUK ISHTE BEQARE DUHET TA LËRË MENJËHERË BURRRIN SEPSE KËSHTU I DO RILINDJA! ËSHTË NJË NGA KËRKESAT PËR TË QENË NË ADMINISTRATËN E HAREMIT RILINDAS! VETË ZHOZI, MAJLINDA BREGU DHE PATOZI I MORËN SHPËRBLIMET E SHËRBIMIT TË TYRE PREJ QURRAVECËSH ORDINERË NDAJ EDVINIT. POR DIHET SE ÇFARË PUNËSH IU OFRON RILINDJA KËTYRE TË SHITURVE TË PËRDALË!!!!

Adi17/06/2021 13:28

Eshte vetem me bachelor ,pa master...Humbi Shqiperia per ekselent qe kane mbyllur studimet dhe pikerisht pse kjo ? Duket qe nderi po i behet Xhozit per "kontributin" ne zgjedhje...

Shto koment

Denonco