Duma: PD nuk duhet të ketë pushime verore. Rikthimi i Berishës, normalitet brenda …

Duma: PD nuk duhet të ketë pushime verore. Rikthimi i Berishës, normalitet brenda …

21:57, 14/06/2021
A+ Aa A-

Në Çim Peka Live, deputetja e zgjedhur e PD, Grida Duma, tha ndër të tjera se pas zgjedhjeve brenda saj, PD nuk duhet të ketë pushime verore, por duhet të ketë një agjendë të saj në luftën kundër Ramës.

‘Unë mendoj që Partia Demokrtatike nuk duhet të ketë pushime vere. Ajo që duhet të ndodhë, është që forumet duhet të mblidhen dhe brenda tyre duhet të përcaktohen një agjendë pa pushime verore.’

Lidhur mbi një rikthim të z. Berisha në krye të PD, Duma tha se kjo është e një normalitet brenda së drejtës së tij.

‘Është ai momenrti që ti e detyron të japë një përgjigje për një pyetje. E thotë për atë që ai mendon se duhet ta thotë. Është marka e tij. Nuk kam pasur asnjëeherë delirin ta këshilloj, apo gjykoj, vendimet e liderit historik të PD. Aty unë lexoj një qartësi të tij dhe një rrumbullakosje gjithashtu që është marka e tij, ku është në kufijtë e një normaliteti të të se drejtës së tij kushtetuese. Sigurisht që në këtë moment adrenalina e tij është e një niveli tjetër.’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Studenti15/06/2021 10:20

Ti Znj. Duma s´paske shtylle kurrizore. Te kthehet nje ditezi ne pushtet do te ishte edhe me keq per Shqiperine sesa Rama kryeminister. Ne vend qe te propagandosh futjen ne burg dhe konfiskimin e pasurive te Berishes, Metes, Rames, Bashes, Gjinushit, Nanose etj., te vendoset rendi dhe drejtesia, qe te kthehen shqiptaret ne atdhe, mendon per kthimin e arkitektit te anarkise ne politike, ptuh... Me bukurine fizike qe ke, mund te beje ndonje pune tjeter me mire sesa i je bere barre PD dhe popullit shqiptar.

Shto koment

Denonco