Grida Duma: Fjala e Bashës pas fitores përbashkuese, nuk ka asnjë fakt pabarazie në garë

Grida Duma: Fjala e Bashës pas fitores përbashkuese, nuk ka asnjë fakt pabarazie në garë

21:13, 14/06/2021
A+ Aa A-

Në Çim Peka Live, ndërsa u pyet lidhur mbi deklaratën e fundit të Bashës menjëherë pas rizgjedhjes në krye të PD dhe kundërshtarëve në garë, deputetja e zgjedhur, Grida Duma, tha se nuk ka pasur një garë të pabarabartë dhe se deklrarata e Bashës është përbashkuese sipas vlerave që përcaktojnë vetë Partinë Demokratike që nga lindja e saj.

‘Nuk e shikoj si domëthënëse mospërmendjen e emrave. Por shikoj si domethënëse që Basha i falenderon kandidatët e tjetër dhe tregon qartazi vullnetin e vet për të mbajtur frymën e PD së madhe dhe gjithëpërfshirëse dhe si njohëse e  kontributeve dhe vlerave, që do të thotë që gara është vlerë dhe duhet respektuar si e tillë.

Ky është momenti real që unë e degjoj fjalën e z. Kadilli. Unë shpresoj qe edhe me dijen që ka në PD, të vijojmë dhe të dëgjojmë gjërat që vlejnë nga Z. Kadilli.

Nëse mendon se gara është e pabarabartë, nga fillesa deri në fund nuk kandidon, nëse kandidon do të thotë që njeh këto rregulla loje

Besoj që bie poshtë kjo tezë sa kohë nuk ka asnjë fakt konkret pabarazie të paktën statutore.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

cuf dabjoni14/06/2021 21:36

fjalet e kesaj zonjushes janè si perhere pa kuptim....por kesaj rather te keqija per P D qe e presin beteja te veshtira per tu rikthyer ne politiken reale. Fushata nuk ishte demokratike...nuk u parapri nga hapja dhe riregjistrimi I anètarèsisè mbi Norma tèreja statutory e demokratike per barazi e gjithepèrfshirje...pa nje fushate si ne primaries e jo Luli I Grid's veçmas e te organizuara nga Partia e ata kafeneve. mos e pranoni gabimin por mos e mbroni e hiqni dore nga sektarizmi komunist...ndryshe beni pazar me edvinin

Shto koment

Denonco