Lajmi i fundit

Dosja 339/ Lirohet nga burgu ‘Niçja’ i Shijakut dhe tre anëtarë të grupit ‘Volvo 4’

Zgjedhjet për kreun e PD/ Voton Basha: Beteja vazhdon deri në përmbysjen e regjimit Rama-Doshi

Zgjedhjet për kreun e PD/ Voton Basha: Beteja vazhdon deri në përmbysjen e regjimit Rama-Doshi

10:35, 13/06/2021
A+ Aa A-

Lulzim Basha ka votuar për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Pas votimit ai ka folur për mediat nga selia e PD.

Ai tha se “beteja do të vazhdojë deri në përmbysjen e regjimit Rama-Doshi”.

Deklarata e plotë për mediat

Së pari dua të falënderoj mediat për njekjen që po i bjënë këtin procesi unik. “Dua të falenderoj të gjithë demokratët dhe demokratet anëembanë Shipërisë, po kështu edhe ata që janë kujdestarë të procesit, komisinerë, vëzhgues, në këtë proces unik të vlerave tona, të vlerave të demokratëve, procesit të zgjedhjes me një anëtar një votë të kryetarit të Partisë Demokratike.

Këto janë vlerat tona, janë vlerat e demokracisë, janë vlerat e shprehjes së lirë, janë vlerat e konkurenvcës dhe vlerat e debatit.

Me këto vlera e kemi nisur betejën për ndryshimin, për Shipërinë dhe shqiptarët, me këto vlera do ta çojmë deri në fund, deri në përmbysjen e Regjimit Rama – Doshi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku13/06/2021 17:07

Tashmë nuk kam më shpresë të kuptoj përse u zhduk nga Luli emri i kriminelit të hershëm të viteve para ‘90 e deri sot, Qife Rakipit nga regjimi Rama Doshi Qifja. Por kam vendosur që sot e tutje Lulin do ta quaj Qife Basha.

t13/06/2021 14:16

Kur e ka parashiku ky zotnia ,qe i ka ngec pd te dera,permbysjen e regjimit ramadoshi?nqs nuk e arrin per 2 vjet,do bente mire te ikte nje here e mire nga pd.

Shto koment

Denonco