Në garë 4 kandidatë/ Sot zgjidhet kryetari i PD

Në garë 4 kandidatë/ Sot zgjidhet kryetari i PD

08:06, 13/06/2021
A+ Aa A-

Partia Demokratike mban sot, zgjedhjet për kreun e ri.

Në garë për të drejtuar partinë e dytë më të madhe në vend janë kreu aktual i PD, Lulzim Basha, Fatbardh Kadilli, Edith Harxhi dhe Agron Shehaj.

Anëtarët e PD-së në të gjithë vendin do të votojnë për të zgjedhur drejtuesin e ri që do të udhëheqë partinë për katër vitet e ardhshme.

Sa i përket fletës së votimit, i pari në listën e kandidatëve është renditur Fatbardh Kadilli. Pas tij e dyta është Edith Harxhi, ndjekur nga Agron Shehaj dhe në fund kryetari në detyrë Lulzim Basha.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco